موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149677 :کد

هند

سازمان همکاری اسلامی: هند کشمیر را به بزرگترین زندان جهان تبدیل کرد

  چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۰:۴۳
تعداد بازدید : ۶۵   
 تحلیل ایران -سازمان همکاری اسلامی: هند کشمیر را به بزرگترین زندان جهان تبدیل کرد

پس از گذشت یک ماه از حبس خانگی مردم کشمیر و برقراری حکومت نظامی توسط ارتش هند، سازمان همکاری اسلامی نیز به این مساله اعتراض کرد.

به گزارش  تحلیل ایران به نقل از اکسپرس نیوز، کمیته حقوق بشر سازمان همکاری اسلامی ضمن اعتراض به ادامه برقراری حکومت نظامی در کشمیر اعلام کرد: دولت هند کشمیر را به بزرگترین زندان روباز جهان تبدیل کرده است.

در این بیانیه آمده است: متاسفانه از یک ماه پیش تمام مسیرهای مواصلاتی که به کشمیر ختم می‌شود مسدود شده و مردم مسلمان منطقه توان ارتباط گرفتن با دنیای خارج را ندارند.

سازمان همکاری اسلامی تصریح کرد: نقض آشکار حقوق بشر، تحت فشار قرار دادن خبرنگاران و دستگیری اعضای احزاب مختلف به جرم ارتکاب جرائم نامعلوم از جمله مواردی است که اعتراض جوامع جهانی را برانگیخته است.

در این بیانیه تاکید شده است: مساله کشمیر باید باحضور تمام طرفین مناقشه حل شود و هیچ کشوری نمی تواند به صورت یک طرفه مساله کشمیر را به نفع خود حل نماید.

گفتنی است از حدود یک ماه پیش دولت هند با نقض قوانینی که تناسب جمعیت کشمیر را حفظ می کرد تلاش می کند تا مسلمانان منطقه را به اقلیت تبدیل کند.

دهلی نو از بیم اعتراضات گسترده مردمی پس از اخذ تصمیم خود بیش از 700 هزار نظامی در منطقه مستقر کرده و کشمیر را به یک زندان بزرگ تبدیل کرده است.

هند طی سه دهه اخیر حدود 100 هزار نفر از مردم کشمیر را کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

                               

بین الملل     هند     زندان     کشمیر        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :