موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد جهان

a/149682 :کد

امریکا

فعالیت کارخانه ای در آمریکا کاهش یافت

  چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۱:۰۸
تعداد بازدید : ۵۰   
 تحلیل ایران -فعالیت کارخانه ای در آمریکا کاهش یافت

شاخص فعالیت کارخانه‌ای در آمریکا ماه گذشته به ۴۹.۱ رسیده که از ۵۱.۲ در ماه جولای کمتر است.

 به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از رویترز، فعالیت تولیدی در آمریکا برای اولین بار طی 3 سال گذشته در ماه اوت کاهش یافت. با تاثیر تنش های تجاری بر اطمینان در تجارت، سفارش های جدید بسیار پایین آمده و ترس از رکود در بازارهای مالی افزایش یافته است.

 اطلاعات جدید نشان می دهد هزینه های ساخت و ساز هم در ماه جولای چندان بالا نرفته که بر نگرانی در مورد اقتصاد می افزاید. بسیاری مقصر این ضعف اقتصادی را جنگ طولانی مدت تجاری واشنگتن با چین می دانند. دونالد ترامپ گفت که مذاکرات تجاری به خوبی پیش می‌رود ولی هشدار داد اگر این مذاکرات تا انتخابات 2020 آمریکا ادامه یابد و او مجددا برنده انتخابات باشد ، آن وقت موضع سخت‌تری در مذاکرات خواهد داشت.

 موسسه مدیریت عرضه آمریکا (ISM) اعلام کرد شاخص فعالیت کارخانه‌ای در داخل آمریکا ماه گذشته به 49.1 رسیده که از 51.2 در ماه جولای کمتر است. شاخص زیر 50 نشانه رکود در بخش تولید کارخانه ای است که حدود 12 درصد اقتصاد آمریکا را تشکیل می‌دهد. ماه گذشته اولین بار از اوت 2016 بود که این شاخص به زیر آستانه 50 رسید.

 آمریکا حالا به جمع منطقه یورو، ژاپن، انگلیس و چین می پیوندد که مدت هاست دچار رکود در فعالیت کارخانه ای خود شده اند.

ISM اعلام کرد اطمینان در تجارت تا حد قابل توجهی کاهش یافته است و اضافه کرد تجارت همچنان مهمترین مسئله است و سفارش های جدید برای صادرات به شدت پایین آمده اند.

 جنگ تجاری چین و آمریکا حساسیت تجارت را ازبین می برد. سرمایه گذاری تجاری در سه ماهه دوم سال میلادی جاری برای اولین بار طی سه سال گذشته کاهش یافت. همه اینها به همراه فروش نرفتن موجودی بر تولید کارخانه ای تاثیر می گذارد. تولید برای دومین فصل پیاپی کاهش یافته است.

 مصرف کنندگان تا حد زیادی از جنگ تجاری دوری کرده و به خرج کردن ادامه داده‌اند که باعث رونق اقتصادی می‌شود ولی این شرایط با وارد شدن جنگ تجاری به فروشگاه ها تغییر خواهد کرد.

 دور جدید عوارض آمریکا بر واردات کالاهای چینی بیشتر مربوط به محصولات مصرفی مثل پوشاک، کفش و تلویزیون می شود. این عوارض از اول سپتامبر اجرایی شدند و بخشی از آن هم در دسامبر اعمال میشود.

 جان رایدینگ، اقتصاددان ارشد در آر دی کیو ایکانامیکس نیویورک گفت:« عوارض و بی‌ثباتی تجاری همچنان بر فعالیت کارخانه‌ای تاثیر می‌گذارد و این بی ثباتی ریسکی فزاینده برای توسعه اقتصادی است».

                               

اقتصادی     کارخانه     امریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :