موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انرژی هسته ای

a/14970 :کد

0

پاسخ نظامی به ایران برای دستیابی به اورانیوم با غنای بالا

  ﺳﻪشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۰:۲۵
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -پاسخ نظامی به ایران برای دستیابی به اورانیوم با غنای بالا

رئیس‌ سابق سیا:به منظور مقابله با ایران حضور آمریکا در خاورمیانه افزایش یابد و به صورت شفاف به ایران بیان گردد که هر گونه تلاش برای دستیابی به اورانیوم با غنای بالا با اقدام نظامی مواجه خواهد شد

به گزارش تحلیل ایران، دیوید پتراوس، رئیس سابق سیا و ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا، در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنا درباره تفاهم هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 گفت که این توافق "دارای برخی عناصر مثبت اما در عین حال برخی عناصر مسأله‌دار است."

وی افزود: "طی 10 تا 15 سال آینده این توافق محدودیت‌های بارزی بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران اعمال خواهد کرد. این تفاهم همچنین منابع در دسترس ایران را برای تعقیب فعالیت‌های شریرانه افزایش خواهد داد."

پتراوس همچنین مدعی شد که با پایان یافتن دوره تفاهم هسته‌ای خطر اشاعه هسته‌ای در ایران افزایش خواهد یافت.

ژنرال سابق آمریکایی همچنین تلاش احتمالی برای همکاری بین آمریکا و ایران برای حل و فصل موضوع سوریه را اشتباه دانست. وی مدعی شد اقدامات ایران در سوریه، عراق و یمن نه تنها در تعارض با منافع آمریکا و متحدینش قرار دارند بلکه منجر به اختلافات فرقه‌ای در این کشورها شده است.

پتراوس در این نشست پیشنهاد داد به منظور مقابله با ایران حضور آمریکا در خاورمیانه افزایش یابد، متحدین این کشور در منطقه تقویت شوند و به صورت شفاف به ایران بیان گردد که هر گونه تلاش برای دستیابی به اورانیوم با غنای بالا با اقدام نظامی مواجه خواهد شد.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :