موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149707 :کد

اروپا

هند بیش از ۱۴ میلیارد دلار سلاح از روسیه خریداری می‌کند

  جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۵:۱۷
تعداد بازدید : ۱۱۳   
 تحلیل ایران -هند بیش از ۱۴ میلیارد دلار سلاح از روسیه خریداری می‌کند

رئیس سرویس فدرال همکاریهای نظامی-فنی روسیه اعلام کرد که هند، به‌رغم اعمال فشارهای آمریکا سفارش خرید تسلیحات و فناوری‌های نظامی به ارزش ۱۴.۵ میلیارد دلار را به طرف روسی داده است.

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «تاس»، "دمیتری شوگایف" رئیس سرویس فدرال همکاریهای نظامی-فنی روسیه اعلام کرد که هند تسلیحات و فناوریهای نظامی به ارزش 14.5 میلیارد دلار سفارش داده است.

این مقام روس در جمع خبرنگاران گفت: «سال گذشته و سال جاری در مقایسه با سال‌های گذشته ظهور عظیمی از لحاظ سفارشات نظامی هند به روسیه بوده که میزان آن به 14.5 میلیارد دلار رسیده که این رقم بسیار قابل توجهی است و یک مسئله یک پیشرفت بسیار برجسته است.» به گفته شوگایف، عرصه همکاریهای نظامی-فنی بین روسیه و هند، مهمترین عامل در مشارکت راهبردی دو کشور به شمار میرود.

وی افزود: «در سال گذشته به رغم آنکه هند تحت فشار زیادی، به‌خصوص از جانب آمریکا قرار داشت، قرارداد نظامی بزرگی درباره خرید سامانه‌های موشکی اس 400 و همچنین تحویل محموله بزرگی از انواع تجهیزات نظامی برای نیروهای هوایی، دریایی و زمینی این کشور را امضا کرد. در حال حاضر هم مذاکرات برای تحویل و مجوز تولید سامانه‌های موشکی "ایگلا-اس" برای هند ادامه دارد. همان طور که می دانید، ما در سال گذشته مناقصه یک میلیارد دلاری در این رابطه را به دست آورده‌ایم.»

این مقام روس یادآور شد که خدمات پس از فروش نیز موضوع مهمی در این رابطه است و در حال حاضر یکی از مسائل مهمی است که در دستورکار همکاری‌های نظامی-فنی دوجانبه قرار دارد و برای این منظور گروه کاری مشترک روسیه و هند در زمینه خدمات پس از فروش تشکیل و در حال فعالیت است.

                               

بین الملل     هند     سلاح     روسیه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :