موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دفاع مقدس

a/14978 :کد

0

دفاعی بی‌نظیر در سایه ولایت فقیه

  ﺳﻪشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۰:۵۵
تعداد بازدید : ۹۰۶۶   
 تحلیل ایران -دفاعی بی‌نظیر در سایه ولایت فقیه

۳۱ شهریور سالروز آغاز رسمی جنگ تحمیلی و در واقع دفاع گسترده همه ایرانیان از اقشار و گروه‌های مختلف در سایه رهبری امام خمینی(ره)، سمبل وحدت اسلامی و ایرانی است

۳۱ شهریور سالروز آغاز رسمی جنگ تحمیلی و در واقع دفاع گسترده همه ایرانیان از اقشار و گروه‌های مختلف در سایه رهبری امام خمینی(ره)، سمبل وحدت اسلامی و ایرانی است

 

 31 شهریور 1359 رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد.
صدام حسین، رییس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزایر، آغاز تجاوز رژیم بعثی به خاک ایران را اعلام کرد و جنگی نابرابر در شرایطی به ایران اسلامی تحمیل شد که از جانب استکبار جهانی به ویژه آمریکا تحت فشار شدیدی قرار داشت و در داخل کشور نیز جناح‌های وابسته به غرب و شرق، با ایجاد هیاهوی تبلیغاتی و ایجاد درگیری‌های نظامی درصدد تضعیف نظام بودند. نیروهای نظامی نیز به خاطر تبعات قهری انقلاب، هنوز مراحل بازسازی و ساماندهی را به طور کامل پشت سر ننهاده بودند.
ارتش عراق که بر اساس محاسبات خود از وضعیت داخلی و خارجی ایران، فتح یک هفته‌ای تهران را در سر می‌پرورانید، در روزهای نخست تجاوز، بدون مانعی جدی در مرزها تا دروازه‌های اهواز و خرمشهر پیش تاخت.
تحت چنین شرایطی امام خمینی (ره)‌ به خروش آمد و ندای ملکوتی‌اش دل‌های شیفتگان انقلاب و نظام را متوجه دفاع از کیان جمهوری اسلامی کرد؛ به طوری‌که، نیروهای مردمی بدون امکانات و تجهیزات و حتی آموزش‌های نظامی به مقاومت پرداختند.‌
علیرغم کارشکنی‌های رییس جمهور وقت بنی‌صدر، دفاع مقدس مردم مسلمان و انقلابی ایران شکل گرفت و نیروهای جوان و شهادت‌طلب به جبهه‌ها شتافتند. پس از شکل‌گیری اتحاد و انسجام در میان نیروهای انقلابی و طرد نیروهای وابسته، حماسه‌ای مقدس شکل گرفت که در تاریخ ایران اسلامی بی‌سابقه بود.
صاحب‌نظران گفته‌اند که اگر صدام حسین با ایران وارد جنگ نشده بود؛ با کویت و سعودی اختلاف نظر مالی پیدا نمی‌کرد، دست به اشغال نظامی کویت نمی‌زد، در نطق‌های خود زندگانی شخصی خاندان‌های سلطنتی این دو کشور را به زیر حمله و انتقاد نمی‌کشید که به کینه دائمی مبدل شد، همسایگان خود را از دست نمی‌داد و کشورش در سال 2003 به اشغال نظامی آمریکا درنمی‌آمد و به این روز نمی‌افتاد، خودش هم با آن خفت دستگیر و اعدام نمی‌شد.
حماسه دفاع مقدسی که برکات و دستاوردهای بی‌نهایتی را برای ملت ایران به ارمغان آورد؛ جهاد و شهادت مردمان با ایمان و مخلص این سرزمین‌، ستون‌های نظام اسلامی را تا مدت‌ها مستحکم کرد و به مناسبت بزرگداشت این همه مجاهدت و ایثار هر سال 31 شهریور تا ششم مهرماه به عنوان هفته دفاع مقدس گرامی داشته می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :