موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149796 :کد

اسیا اقیانوسیه

نخست وزیر ژاپن کابینه را ترمیم کرد

  چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : ۳۹   
 تحلیل ایران -نخست وزیر ژاپن کابینه را ترمیم کرد

نخست وزیر ژاپن وزرای جدید خارجه، دفاع و محیط زیست این کشور را انتخاب کرده است.

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از ژاپن تودی، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن امروز چهارشنبه ترکیب کابینه را ترمیم کرده و وزرای جدید خارجه، دفاع و محیط زیست را معرفی نموده است. این اقدام شینزو آبه گمانه زنی های زیادی را درباره نخست وزیر بعدی ژاپن به وجود آورده است.

نخست وزیر ژاپن، "شینجیرو کویزومی" پسر 38 ساله نخست وزیر سابق این کشور را به عنوان وزیر جدید محیط زیست معرفی کرده است که این اقدام موجب شده است تا گمانه زنی های زیادی درباره نخست وزیر آینده این کشور مطرح شود.

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی ژاپنی در این باره گفت: شینزو آبه مایل است تا یک رقابت آزاد را برای انتخاب نخست وزیر آینده ژاپن آغاز کند.

شینجیرو کویزومی سومین وزیر جوان کابینه ژاپن است که پس از جنگ جهانی دوم وارد ترکیب کابینه این کشور شده است.

شینزو آبه طولانی ترین دوره نخست وزیری را در تاریخ ژاپن تجربه کرده است ولی انتظار می رود در انتخابات حزب لیبرال دموکرات در 2021 میلادی از رهبری این حزب کناره گیری کند.

توشیمیتسو موتگی وزیر خارجه جدید ژاپن نیز به خاطر تلاش هایی که در مذاکره بر سر قرارداد تجاری با آمریکا انجام داده است، به این سمت ارتقا یافته است.

تارو کونو وزیر خارجه پیشین ژاپن نیز به عنوان وزیر جدید دفاع این کشور منصوب شده است. این اقدام می تواند نشانگر موضع سرسختانه توکیو در قبال سئول باشد، آن هم در شرایطی که روابط دو همسایه به شدت تیره و تار شده است.

                               

بین الملل     کابینه     ژاپن            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :