موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149805 :کد

اروپا

روسیه هرگز از غرب نخواهد خواست تحریم‌ها را لغو کند

  چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۶:۱۹
تعداد بازدید : ۵۲   
 تحلیل ایران -روسیه هرگز از غرب نخواهد خواست تحریم‌ها را لغو کند

نخست وزیر روسیه با اشاره به اینکه کشورش تمامی منابع لازم برای رشد اقتصادی را در اختیار دارد، تأکید کرد: مسکو هرگز مبتکر کاهش یا لغو تحریم‌‌ها نمی‌شود، ولی در صورت پیشنهاد شرکای غربی، آن را بررسی خواهد ک

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری مدویدیف" نخست وزیر روسیه اعلام کرد که این کشور مبتکر برقراری رژیم تحریم‌ها نبوده و هرگز نخستین طرفی هم نخواهد بود که از غرب تقاضا کند تحریم‌های ضدروسی را لغو کند، البته اگر شرکای غربی گام اول را بردارند، مسکو حاضر به بررسی این مسئله خواهد بود.

مدویدیف امروز در برنامه زنده «گفت‌وگو» از شبکه تلویزیونی "راسیا -24" در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: « مسئله این است که واقعاً این محدودیت‌ها از طرف ما اعمال نشده و ما مبتکر آنها نبوده‌ایم. ما قطعاً هرگز نخواهیم گفت که بیایید تحریم‌ها را کاهش داده یا آنها را لغو کنیم. چنین برخوردی به عقیده ما از لحاظ اصول مذاکره و از لحاظ نتیجه بخش بودن آن، درست نیست.»

وی افزود: «البته ما میشنویم که برخی کشورها چنین پیشنهادی را مطرح کردهاند و برای مثال اگر رهبران کمیسیون اروپا، یعنی اتحادیه اروپا یا کشورهای مستقل دیگر چنین پیشنهادی را مطرح کنند که تحریمها لغو گردد، مسلما ما حاضر به پاسخ متقابل به این اقدام بوده و آمادگی داریم تا این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم.»

نخست وزیر روسیه در پاسخ به سئوال دیگری یادآور شد که این کشور تمامی منابع لازم برای توسعه آهنگ رشد اقتصادی را در اختیار دارد. وی تاکید کرد: «در حال حاضر تمامی طرح‌های ملی با موفقیت در حال تحقق هستند. کابینه وزراء به تغییرات اقتصادی می‌پردازد و در حال پیش بینی اوضاع آتی است. در این زمینه ما تلاش خود را کرده و خوشبین هستیم. البته آهنگ رشد اقتصادی در کشور تنها به اقدامات دولت بستگی ندارد.»

مدویدیف توضیح داد: «مسلماً اوضاع اقتصاد جهانی نیز در این مسئله تاثیر گذار است، از جمله مشکلات متعدد موجود مانند جنگ تجاری و حفظ تحریمهای علیه کشور ما. در چنین شرایطی، ما تلاش می‌کنیم تا جای ممکن به اهداف تعیین شده دست یابیم.» وی یادآور شد که رشد اقتصاد جهانی به خاطر رویارویی تجاری بین آمریکا و چین کند شده است و دولت روسیه نیز مجبور شده تا در رابطه با تصمیماتی برای تسریع در روند آهنگ توسعه اقتصادی این وضعیت را در نظر بگیرد.

                               

بین الملل     روسیه     اروپا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :