موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149806 :کد

امریکا

افت شدید محبوبیت ترامپ در بین آمریکایی‌ها

  چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۶:۲۲
تعداد بازدید : ۵۰   
 تحلیل ایران -افت شدید محبوبیت ترامپ در بین آمریکایی‌ها

تازه ترین نظرسنجی نشان می‌دهد بیش از ۶۰ درصد آمریکایی‌ها بر این باورند که احتمال وقوع رکود اقتصادی طی سال آینده وجود دارد.

به گزارش  تحلیل ایران ، نظرسنجی مشترک ای بی سی نیوز و واشنگتن پست حاکی است، از هر 10 آمریکایی حداقل 6 نفر می گویند که احتمال رکود اقتصادی در سال آینده وجود دارد و بسیاری از رای دهندگان آمریکایی به شدت نگران بالا رفتن قیمت‌ها به خاطر جنگ تجاری با چین هستند. این مساله موجب شده است تا میزان محبوبیت دونالد ترامپ با افت 6 درصدی روبرو شود.

بر اساس این گزارش، محبوبیت ترامپ از 44 درصد در ماه جولای به کمتر از 38 درصد رسیده است. بیش از 56 درصد آمریکایی‌ها نیز نارضایتی خود را از عملکرد ترامپ اعلام کرده‌اند.

میانگین محبوبیت ترامپ از زمان به قدرت رسیدن تاکنون، یکی از پایین ترین و ضعیف ترین عملکردها را در بین روسای جمهور معاصر آمریکا به ثبت رسانده است.

میزان رضایت مردم آمریکا از نحوه مدیریت اقتصادی این کشور توسط ترامپ با 5 درصد کاهش از 51 درصد در اواسط تابستان به کمتر از 46 درصد رسیده است. کمتر از 35 درصد رای دهندگان آمریکایی از نحوه عملکرد ترامپ در مذاکرات تجاری با چین ابراز رضایت کرده‌اند و 60 درصد آنها نگران افزایش قیمت کالاها به خاطر تشدید جنگ تجاری با چین هستند.

بیش از 60 درصد آمریکایی‌ها نیز اعلام کرده‌اند که وقوع رکود اقتصادی طی سال آینده بسیار یا نسبتا محتمل خواهد بود. این در حالی است که 69 درصد آمریکایی‌ها در نوامبر 2007 پیش از وقوع رکود بزرگ پیش بینی کرده بودند که اقتصاد این کشور با رکود روبرو خواهد شد.

                               

بین الملل     امریکا     دونالد ترامپ            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :