موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/149813 :کد

فوتبال جهان

مورینیو: حضور در رئال مادرید بهترین تجربه مربیگری من بود

  پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۶:۳۱
تعداد بازدید : ۹۱   
 تحلیل ایران -مورینیو: حضور در رئال مادرید بهترین تجربه مربیگری من بود

سرمربی پرتغالی پیشین رئال مادرید، از دوران مربیگری‌اش در سانتیاگو برنابئو به عنوان بهترین بخش از دوران کاری‌اش یاد کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، با اینکه دوران سه ساله مربیگری ژوزه مورینیو در رئال مادرید با تنها یک قهرمانی در جام حذفی و یک قهرمانی در لالیگا و کلی جنجال، اختلاف نظر و جنگ داخلی با بازیکنان (به دلیل نیمکت‌نشین کردن ایکر کاسیاس) همراه بود، او از آن دوره به عنوان بهترین بخش از دوران مربیگری‌اش یاد می‌کند.

مورینیو گفت: رئال مادرید بهترین تجربه کاری‌ام بود چون به من به عنوان مربی و یک انسان چیزهای فراوانی آموخت. درس‌هایی که من از آن دوره کاری‌ام گرفتم هم به درد حرفه‌ام خورد هم به درد زندگی شخصی‌ام. آن بهترین تجربه کاری‌ام و به نظر واقعاً فوق‌العاده بود.

آقای خاص درباره فلسفه بازی رئال مادرید زمانی که او هدایت این تیم را برعهده گرفت اظهار داشت: چیزی که در رئال مادرید از من خواسته شد، همان چیزی بود که با طبیعت من همخوانی داشت. به من گفتند که باید از جنبه‌ای دیگر بهترین تیم دنیا را داشته باشیم. به من گفتند که تیم دارد خرد می‌شود و لازم است کاری برای تغییر وضعیت صورت بگیرد.

مورینیو در اولین فصل مربیگری‌اش در رئال مادرید موفق به کسب عنوان قهرمانی جام حذفی اسپانیا شد و برای کسب این جام بارسلونا را در فینال شکست داد. به همین دلیل او از این جام به عنوان بهترین قهرمانی‌‌‌اش در رئال مادرید یاد کرد. این در حالی است که او در فصل دومش، قهرمان لالیگا شد.

وی تأکید کرد: باید مانع از آن می‌شدیم که بارسلونا شکستی سنگین را به تیم‌مان تحمیل کند و به همین دلیل فینال جام حذفی در ورزشگاه مستایا مهمترین جام حذفی بود. از آنجا به بعد اما دیگر هیچ چیزی مانند قبل نبود. ما قهرمان لالیگا و سوپرجام اسپانیا شدیم اما هیچ چیز مانند فینال جام حذفی نبود. متأسفانه نتوانستیم از هیچ یک از سه حضورمان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کنیم.

                               

ورزشی     فوتبال جهان     مورینیو            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :