موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149831 :کد

اسیا اقیانوسیه

امارت اسلامی برای مذاکره تلاش کردآمامسئولیت ادامه جنگ بهعهده آمریکا

  جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۲:۴۹
تعداد بازدید : ۶۳   
 تحلیل ایران -امارت اسلامی برای مذاکره تلاش کردآمامسئولیت ادامه جنگ بهعهده آمریکا

گروه طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که باوجود تهاجم و جنگ تحمیل شده آمریکا به افغانستان، امارت اسلامی برای مذاکره تلاش کرد اما اقدام اخیر ترامپ نشان داد که خواستار پایان جنگ نیست بنابراین ادامه آن به عهد

به گزارش تحلیل ایران ، گروه طالبان در بیانیه‌ای با اشاره به 18 سال حضور آمریکا در افغانستان گفت که در این سال‌ها سه رئیس جمهور آمریکا استراتژی‌های جنگی را در این کشور آزمودند اما نتیجه‌ای نگرفتند.

طالبان افزود: دولت آمریکا از تغییر ژنرال‌ها گرفته تا شمار نیروها، انواع اقدامات تبلیغاتی و جاسوسی، فشارهای مذهبی و سیاسی بر طالبان اعمال کرد اما مقاومت افغان‌ها شدت یافت و هزینه‌های جانی و مالی اشغالگران افزایش یافت همچنین اعتبار سیاسی آنها بیش از گذشته صدمه دید.

بیانیه خاطرنشان کرد که فرمول 18 ساله آمریکا نتیجه نادرستی داد بنابراین ترامپ پس از ناکامی استراتژی خود راه مذاکره را پیش گرفت.

از سوی دیگر، امارت اسلامی نیز با اراده درستی وارد مذاکره شد و در 9 ماه گذشته آن را ادامه دارد اما باوجود نهایی شدن توافقنامه، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که آن را قبول ندارد و روند مذاکرات را متوقف کرد.

بر اساس بیانیه طالبان، اقدامات ترامپ ثابت کرد که امارت اسلامی به صلح متعهد است اما همانطور که آمریکایی‌ها جنگ را آغاز کردند، اکنون نیز ادامه جنگ نیز به عهده ترامپ و این کشور است.

بنابراین سازمان‌ها، افراد و رسانه‌هایی که از جنگ به عنوان موضوع عاطفی استفاده می‌کنند، شعار حقوق بشر می‌دهند، باید بدانند که دونالد ترامپ مسئول تمام بدبختی‌های افغانستان است زیرا جامعه جهانی دید که چگونه با لغو مذاکرات بر طولانی‌ترین جنگ آمریکا مهر تداوم زد.

طالبان تاکید کرد که امارت اسلامی هرآنچه در توان داشت برای موفقیت روند مذاکرات انجام داد اما لغو یکطرفه این مذاکرات نشان می‌دهد که آغاز کنندگان این جنگ خواستار پایان آن نیستند بنابراین مسئولیت ادامه جنگ به عهده آمریکا است.

                               

بین الملل     طالبان     جنگ     امریکا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :