موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149861 :کد

اسیا اقیانوسیه

ریاست جمهوری افغانستان دولت آینده شرایط روند صلح را تعیین خواهد کرد

  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ — ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : ۴۴   
 تحلیل ایران -ریاست جمهوری افغانستان دولت آینده شرایط روند صلح را تعیین خواهد کرد

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان ضمن بی‌نتیجه خواندن سفرهای خارجی طالبان گفت که دولت آینده این کشور درباره شرایط روند صلح تصمیم خواهد گرفت.

به گزارش تحلیل ایران ، «صدیق صدیقی» سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که تا زمان برگزاری انتخابات در ششم مهر ماه دولت تمام تلاش‌ها در رابطه با روند صلح را متوقف کرده است.

وی برقراری صلح و مشروعیت آن را وابسته به برگزاری انتخابات دانست و تصریح کرد که بدون مشروعیت تامین صلح ممکن نیست.

صدیقی افزود که روند صلح پس از برگزاری انتخابات از سر گرفته خواهد شد و ادامه داد که دولت آینده شرایط روند صلح به رهبری افغان‌ها را تعیین خواهد کرد.

وی با اشاره به ضرورت گفت‌وگوی طالبان با دولت افغانستان و با اشاره به سفر هیئت طالبان به مسکو برای دیدار با مقامات روس نیز گفت که این گروه آدرس اصلی صلح را گم کرده و سفرهای خارجی طالبان را نیز بی‌نتیجه خواند.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان درباره دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز گفت که دولت آینده باید درباره سرنوشت این دفتر تصمیم بگیرد.

صدیقی در ادامه نیز با «پناهگاه امن» خواندن پاکستان برای «تروریست‌ها» گفت که این کشور در 18 سال گذشته برای امنیت منطقه  اقدامی نکرده و خواستار تجدیدنظر روابط جامعه جهانی با پاکستان شد.وی با اشاره به اظهارات توهین‌آمیز «گلبدین حکمتیار» رهبر «حزب اسلامی افغانستان» نسبت به نیروهای امنیتی افغان نیز خواستار عذرخواهی وی از این نیروها شد و تاکید کرد که هیچکدام از نامزدان حق ندارند نیروهای امنیتی را دستخوش رقابت‌های انتخاباتی خود کنند.

                               

بین الملل     افغانستان     دولت            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :