موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149872 :کد

اسیا اقیانوسیه

هیچ صحبتی درباره خروج نظامیان خارجی از افغانستان نشده است

  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۱:۴۰
تعداد بازدید : ۵۰   
 تحلیل ایران -هیچ صحبتی درباره خروج نظامیان خارجی از افغانستان نشده است

فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در اروپا گفت که در این سازمان هیچگونه بحثی درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان صورت نگرفته و ماموریت نظامی ناتو در افغانستان همچنان ادامه دارد.

به گزارش  تحلیل ایران ، ژنرال «تاد والترز» فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در اروپا در حاشیه یک نشست این سازمان به خبرنگاران گفت که هیچگونه صحبتی درباره خروج نیروهای خارجی از افغانستان نشده است.

وی با تاکید بر ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان به «صدای آمریکا» گفت: پیامی که ما برای دیگر اعضای ناتو می‌فرستیم این است که آمریکا و ناتو به ماموریت نظامی در افغانستان متعهد هستند و این ماموریت نیز همچنان پابرجاست.

این ژنرال آمریکایی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری افغانستان و احتمال وخیم‌تر شدن وضعیت امنیتی در این کشور نیز گفت که ماموریت «حمایت قاطع» تلاش می‌کند تا برای برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه توجه خود را بر روی حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان متمرکز کند.

وی افزود که انتخابات افغانستان احتمالاً بدون نقص نخواهد بود اما اعضای ناتو تمام تلاش خود را می‌کنند تا انتخابات تا جای ممکن بی‌خطر و ایمن برگزار شود.انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است در ششم مهرماه برگزار شود و طالبان نیز با «جعلی» خواندن آن تهدید کرده که تجمعات و گردهمایی‌های انتخاباتی را هدف قرار خواهد داد.

                               

بین الملل     افغانستان     امریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :