موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149938 :کد

در سفر طالبان

نمایندگان طالبان در سفر به ایران چه هدفی را دنبال می کنند؟

  ﺳﻪشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۶:۵۷
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -نمایندگان طالبان در سفر به ایران چه هدفی را دنبال می کنند؟

اعضای دفتر سیاسی طالبان در قطر در دومین سفر خارجی خود پس از لغو مذاکرات این گروه با آمریکا به تهران سفر کرده اند.

به گزارش تحلیل ایران، طالبان در جریان این سفر طی گفتگو با مقامات وزارت امور خارجه و همچنین برخی مقامات سیاسی، پیرامون «مذاکرات صلح افغانستان»رایزنی می کنند.

«بررسی روند صلح، مذاکرات بین‌الافغانی و توقف مذاکرات صلح میان طالبان و آمریکا» از جمله موضوعات مورد بحث میان اعضای دفتر سیاسی طالبان و مقامات جمهوری اسلامی ایران است.

سفر نمایندگان این گروه به ایران در حالی انجام شده است که براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات ریاست جمهوری این کشور تا ۱۲ روز دیگر (۲۸ سپتامبر) برگزار شود.

از سوی دیگر، این گروه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را تحریم کرده و اخطار داده است، پروسه انتخابات مورد حملات این گروه قرار خواهد گرفت.

جمهوری اسلامی ایران در تلاش است با نزدیک کردن دولت و گروه طالبان به یکدیگر ضمن کاهش درگیریهای خونبار در این کشور زمینه برقراری صلح در این کشور را فراهم کند.

گفتنی است پس از ۹ دور مذاکره میان امریکا و این گروه در حالی که نماینده آمریکا در امور صلح افغانستان از دستیابی به توافق “در اصول” با طالبان خبر داده بود،هفته گذشته رییس جمهور این کشور با لغو برنامه دیدار با طالبان در امریکا اعلام کرد از نظر او مذاکره با طالبان منتفی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :