موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149964 :کد

اسیا اقیانوسیه

آمریکا: آماده از سرگیری مذاکرات با کره شمالی هستیم

  چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۰:۵۹
تعداد بازدید : ۵۳   
 تحلیل ایران -آمریکا: آماده از سرگیری مذاکرات با کره شمالی هستیم

ایالات متحده آماده از سرگیری مذاکرات خلع سلاح با کر شمالی است اما در حال حاضر تحریم‌ها حفظ خواهند شد.

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از یونهاپ، دیوید استیلول دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور شرق آسیا و اقیانوسیه اعلام کرد ایالات متحده آماده از سرگیری مذاکرات خلع سلاح با کر شمالی است اما در حال حاضر تحریم‌ها حفظ خواهند شد.

وی در بیانیه ای که قرار است امروز چهارشنبه در جلسه استماع کمیته فرعی روابط خارجی مجلس نمایندگان قرائت کند گفته است: ما به اهداف مورد توافق دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نشست سنگاپور (ژوئن 2018) پایبندیم و آماده شروع مذاکرات کاری برای چگونگی رسیدن به آن اهداف هستیم.

استیلول همچنین گفت: در عین حال همکاری نزدیکی با شرکا و همپیمانان خود در منطقه به خصوص کره جنوبی و ژاپن داریم تا اتحاد بین المللی را حفظ کنیم و ادامه اجرای تحریم‌های موجود را تضمین کنیم.

یک روزنامه کره جنوبی اخیرا به نقل از منابع دیپلماتیک نوشته بود: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نامه‌ای که ماه اوت برای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ارسال کرده، از وی دعوت نموده است تا به پیونگ یانگ سفر کند.

در حالی که انتظار می‌رود مذاکرات هسته‌ای آمریکا و کره شمالی طی هفته‌های آینده از سر گرفته شود، پیونگ یانگ چند روز قبل از واشنگتن خواسته تا پیش از آغاز هرگونه مذاکره، تضمین امنیتی بدهد. این درخواست کره شمالی موجب کاهش امیدواری‌ها نسبت به آغاز مجدد مذاکرات هسته‌ای بین دو کشور شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :