موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/150076 :کد

اروپا

ماکرون: شانس گفتگو بین ترامپ و روحانی کاهش یافته است

  دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸ — ۱۵:۲۹
تعداد بازدید : ۶۵   
 تحلیل ایران -ماکرون: شانس گفتگو بین ترامپ و روحانی کاهش یافته است

با وجود تأکید مقامات ایران مبنی بر نبود هیچ برنامه‌ای برای گفت‌وگوی ترامپ و روحانی رئیس‌جمهور فرانسه نیز گفت که شانس دیدار رؤسای جمهور آمریکا و ایران کاهش یافته است.

به گزارش  تحلیل ایران ، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به روزنامه لوموند گفت: حمله 14 سپتامبر به تأسیسات نفتی عربستان سعودی کمکی به تلاش‌های دیپلماتیک برای سازماندهی گفتگوها بین دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و حسن روحانی رئیس جمهور ایران نکرده است.

رویترز افزود: فرانسه در حال تلاش است تا توافق هسته‌ای ایران را همچنان پابرجا نگه دارد، آن هم در شرایطی که ایران در واکنش به خروج آمریکا از برجام، بخشی از تعهدات خود در چارچوب این توافقنامه را لغو کرده است. پاریس همچنین خواستار تنش‌زدایی در خلیج فارس شده است.

ماکرون ادامه داد: در سرزنش کردن عاملان اصلی این حملات باید محتاط بود، حملاتی که به بازارهای جهانی نفت شوک وارد کرد. باید در خصوص مسئولیت‌پذیری این حملات بسیار دقت کرد. سرنخ‌هایی وجود دارد اما این بمباران یک رویداد نظامی جدید است که اکوسیستم منطقه را تغییر می‌دهد.

رئیس جمهور فرانسه اذعان کرد: شانس گفتگو بین ترامپ و روحانی از زمان وقوع این حملات کاهش یافته است.

ترامپ به‌بهانه حملات اخیر به عربستان سعودی، دستور اعزام نظامیان بیشتری را به ریاض صادر و تحریم‌های بیشتری را علیه تهران اعمال کرده است.

ماکرون در پایان گفت: ایرانی‌ها در خصوص مفاد مذاکره منعطف هستند ولی درباره زمان که به‌باور آنها تنها باید در پایان روند باشد، غیرمنعطف هستند، این در حالی است که هدف آمریکا برقراری این نشست در آینده نزدیک است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :