موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگ و هنر

a/150147 :کد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

فیلم مولانا در ایران ساخته نمی شود

  چهارشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۸ — ۱۳:۵۰
تعداد بازدید : ۸۶   
 تحلیل ایران -فیلم مولانا در ایران ساخته نمی شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ساخت فیلم « شمس و مولانا» در ایران اتفاق نمی افتد و به همین دلیل مسیر اخذ پروانه نمایش را سپری نکرده است.

سیدعباس صالحی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه فیلم شمس و مولانا ممکن است در ترکیه ساخته شود، ترکیه ای هایی که در حال تلاش برای پیوند زدن مولانا به نام خودشان هستند. آیا این به ضرر ما  نیست؟ اساسا استفتاء گرفتن در این موارد را چگونه تحلیل می کنید؟

صدور پروانه نمایش در ایران مستلزم طی مراحل قانونی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخ داد: همانطور که مطلع هستید مراحل اخذ مجوز پروانه ساخت فیلم هایی که در داخل کشور ساخته می شود، در ایران سپری می شود و سپس نوبت به پروانه نمایش می رسد.

صالحی اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل اینکه ساخت این فیلم در ایران اتفاق نمی افتد مسیر خود را طی نکرده تا در فضای سازمان سینمایی تحلیل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: به طور طبیعی استفتاء، مسیر کسب نظر مراجع است که قابل احترام بوده و احترام شان واجب است.

صالحی ادامه داد: اما قوانین کشور مسیر خود را طی می کند، همانطور که می دانید سریال ها و فیلم های متعددی در صدا و سیما در خصوص این شخصیت ها تولید و عرضه شد.

ایفای نقش مولانا توسط بازیگر تُرک منتفی است

خبرنگاری در ادامه از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سوال کرد که نگاه خودتان به ساخت این فیلم چیست؟ پاسخ داد: فیلمنامه نیامده تا مسیر خود را طی کند، به همین دلیل قضاوت، می تواند عجولانه باشد؛ چرا که ساخت این فیلم در فضای ایران اتفاق نیفتاده، مسیر فیلمنامه و مسیری که طی شده، مسیری نیست که ما اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم.
صالحی ادامه داد: ‌البته نکته ای که مطرح بود شخصیت مولانا را یک بازیگر ترک بازی می کند منتفی شده، هم نقش مولانا و هم شمس را بازیگران ایرانی ایفا می کنند. اما اینکه فیلمنامه و مسیر چگونه است، چون داخل کشور ما مطرح نشده، بطور قطع داوری خاصی نداریم.

                               

شمس تبریزی     مولانا     وزیر فرهنگ            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :