موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی رفاه اجتماعی

a/150179 :کد

رئیس سازمان بسیج سازندگی:

‌۶۲۵۰ پروژه زودبازده عام‌المنفعه بسیج سازندگی درکشور افتتاح می‌شود

  شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۸ — ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۸۹   
 تحلیل ایران -‌۶۲۵۰ پروژه زودبازده عام‌المنفعه بسیج سازندگی درکشور افتتاح می‌شود

گروه استان‌ها ـ رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه امسال تا ۱۵ مهرماه کار تعمیر ۳ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن سیل‌زدگان به اتمام می‌رسد گفت: فردا در سطح کشور ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده عام المنفعه

به گزارش  تحلیل ایران، سرهنگ محمد زهرایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری افتتاح سراسری 6 هزار و 250 پروژه زودبازده و عام‌المنفعه اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور حماسه‌های موفق ماندگار در تاریخ ایران است.

وی با بیان اینکه انسان می‌تواند هم منشا تغییر و تحول مثبت باشد هم منفی افزود: اگر امروز ثمره خون شهیدان سبب می‌شود بازدارندگی به وجود آید به علت وجود باکری‌ها، کاوه‌ها و حسن تهرانی مقدم است و اگر انها نبودند امروز باید پای میز مذاکره بسیاری می‌نشستیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: قدرت بازدارندگی را انسان‌ها به وجود می‌آورند. خراسان جنوبی مملو از این انسان‌ه‌ست و در کشور با شکوه و عظمت از این شهدا نام برده می‌شود. شهید کاوه در سخت‌ترین شرایط در کردستان در جنگ‌های چریکی دفاع کرد.

وی بیان کرد: در دفاع مقدس و سایر جنبه‌ها شش پدر علم مختلف از خراسان جنوبی هستند. متأسفانه به مرحوم گنجی آنچنان که باید پرداخته نمی‌شود؟ اگر به گذشته نپردازیم آینده را از دست می‌دهیم.

زهرایی افزود: اگر انسجام و وحدت کلمه حول محور ولایت باشد دشمن می‌ترسد و امید است همه با فهم ادبیات مقاومت گام برداریم چون جهاد تنها تفنگ در دست گرفتن نیست باید ادبیات مقاومت و دفاع داشته باشیم و فکر و عمل بسیار مهم است درون زا فکر و عمل کردن مهم است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: توانمندسازی در همه عرصه‌ها بسیار مهم است. جنگ اقتصادی نیز مانند جنگ نظامی با حرف درست نمی‌شود. فرماندهان جنگ اقتصادی مدیران دستگاه‌های اجرایی هستند.

زهرایی با بیان اینکه تصمیم گیری در اقتصاد و فرهنگ تبعات آن به مرور زمان مشخص می‌شود گفت: طرح بزرگ خدمت رسانی در سپاه و بسیج را داریم که در 13 بهمن 97  عملیات اجرای 40 هزار پروژه کوچک زود بازده عام المنفعه رقم خورد که جامعه هدف این پروژه‌ها 13 هزار روستا است.

وی اظهار داشت: از 40 هزار پروژه که تاپایان سال به بهره‌برداری می‌رسد فردا در سطح کشور 6 هزار و 250 پروژه افتتاح می‌شود که به نمایندگی از این پروژه‌ها رئیس سازمان بسیج مستضعفین برای افتتاح 200 پروژه در خراسان جنوبی حضور می‌یابد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور  با بیان اینکه مجمع خیرین در خراسان جنوبی جزو استان‌های پیشرو است گفت: تاکنون 28 هزار پروژه از 40 هزار پروژه پیشرفت فیزیکی دارد.

زهرایی ادامه داد: در خراسان جنوبی طرح معیشتی در اشتغال دنبال می‌شود که طرح بسیار خوبی است و امید است این طرح ملی شود چون کمک می‌کند تا خانواده روستایی سبد مایحتاج خانواده خود را تامین کند.

وی با بیان اینکه مراسم 15 مهر روز روستا در خراسان جنوبی اجرا می‌شود گفت: در بحث احداث و مرمت مسکن سیل زدگان تفاهم نامه سیل 7 هزار و 500 آسیب دیده را داشتیم که  3 هزار و 200 واحد در بخش تعمیری است که تا 15 مهرماه تعمیر خانه‌های سیل زدگان به اتمام می‌رسد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: امسال در چهل سالگی بسیج است افتتاح پروژه‌‌های مختلفی را داریم. کنگره 92 هزار شهید بسیجی را داریم و افتتاح پروژه‌های فردا به یاد و نام 92 هزار شهید بسیجی است.

                               

بسیج سازندگی     ساخت و ساز                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :