موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/150303 :کد

اسیای غربی

خروج دیپلمات های اماراتی از مغرب

  ﺳﻪشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۸ — ۱۵:۴۷
تعداد بازدید : ۶۷   
 تحلیل ایران -خروج دیپلمات های اماراتی از مغرب

یک منبع آگاه در داخل سفارت امارات در مغرب از خروج بیشتر دیپلمات‌های اماراتی از این سفارتخانه خبر داد.

به گزارش  تحلیل ایران ، اختلافات امارات و مغرب سبب شده تا روابط دیپلماتیک ابوظبی – رباط در مرز فروپاشی قرار بگیرد. چند سالی است که امارات  و مغرب در خصوص مسائل کشورهای عربی از جمله  فلسطین، جنگ یمن، محاصره قطر و جنگ داخلی لیبی با یکدیگر اختلاف  نظر عمیق دارند،  به گونه که  طی یک سال گذشته دو طرف سفیران خود را از پایتخت های همدیگر فراخوانده اند که با میانجیگری برخی کشورها این روابط اندکی بهبود یافت اما  اختلافات پایان نیافت.

یک منبع آگاه در سفارت امارات در مغرب با اشاره به اختلافات عمیق ابوظبی با رباط گفت: امارات بیشتر دیپلمات های خود را از سفارتخانه اش در پایتخت مغرب خارج کرده است.

روزنامه الصحیفه مغرب به نقل از این مقام آگاه که خواست نامش فاش نشود، نوشت: با وجود برخی فعالیت های اقتصادی و اجتماعی میان دو کشور، روابط ابوظبی و رباط در دوسال گذشته بسیار تیره شده و این در حالی است که امارات می‌کوشد عمق این اختلافات را پوشیده دارد.

به دنبال تشدید اختلافات بین امارات و مغرب، ابوظبی علی سالم الکعبی سفیر خود را در آوریل ( فروردین ماه ) گذشته از مغرب فراخواند، او دیگر به رباط بازنگشت و امارات سفیر جدیدی در مغرب تعیین نکرد.

 پس از الکعبی وابسته نظامی امارات در رباط،  سفارت این کشور را ترک و به ابوظبی بازگشت. به دنبال او دیپلمات های بلندپایه اماراتی مغرب را ترک کردند و اکنون فقط 4 کارمند وزارت خارجه امارات در سفارتخانه این کشور در رباط هستند.

                               

بین الملل     دیپلمات     امارات            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :