موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کشاورزی

a/150379 :کد

شهرداری

مدیریت ۱۰ هزار هکتار پارک‌ جنگلی اطراف تهران به شهرداری واگذار شد

  شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ — ۱۷:۰۶
تعداد بازدید : ۴۰   
 تحلیل ایران -مدیریت ۱۰ هزار هکتار پارک‌ جنگلی اطراف تهران به شهرداری واگذار شد

وزیر جهادکشاورزی گفت: بیش از ۱۰ هزار هکتار پارک جنگلی در اطراف تهران وجود دارد که قابل واگذاری نیستند اما برای حفظ فضای سبز آن مدیریت و بهره‌برداری آن در اختیار شهرداری تهران قرار می‌گیرد.

به گزارش  تحلیل ایران ، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز در مراسم امضای تفاهمنامه اجرای مدیریت شهری و نگهداری از پارک‌های جنگلی و توسعه فضای سبز با شهرداری تهران اظهار کرد: حفظ پارک‌های جنگلی و فضای سبز از اولویت‌های این وزارتخانه می‌باشد که اکنون امانتی در دست شهرداری‌ها است.

وی افزود: شهر تهران با وجود تمامی مشکلات شرایط خوبی در ارتباط با پارک‌های جنگلی در توسعه فضای سبز دارد اما دغدغه مشترک جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها حفظ اراضی طبیعی و فضای سبز است که باید خدشه‌ای به آن وارد نشود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ورود شهرداری برای حفظ اراضی طبیعی وضعیت را بهبود می‌بخشد زیرا در گذشته ورود شهرداری‌ها به اراضی طبیعی در برخی از مناطق مشکلاتی را ایجاد کرده بود که اکنون دیگر نگرانی وجود ندارد.

حجتی خاطر نشان کرد: این تفاهمنامه و حفظ پارک‌های جنگلی شهر تهران می‌تواند الگویی برای دیگر استان‌ها باشد و وزارت جهاد کشاورزی به دنبال آن است که با شهردرای‌های دیگر استان‌ها نیز تفاهمنامه داشته باشد تا برای حفظ اراضی منابع طبیعی تلاش بیشتری شود.

وی گفت: تخلفات صورت گرفته در حوزه فعالیت سازمان امور اراضی به مقام‌های قضایی کشور منعکس و طرح شکایت می‌شود و با تشکیل پرونده‌ این موارد پیگیری خواهد شد.

مدیریت بهره‌برداری 10 هزار هکتار پارک‌های جنگلی اطراف تهران به شهرداری واگذار می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی افزود: مدیریت بهره‌برداری و نحوه در اختیار قرار دادن اراضی پارک‌های جنگلی اطراف تهران به شهرداری‌ها از برنامه‌هایی است که دنبال می‌شود. سطح پارک‌های جنگلی اطراف تهران بیش از 10 هزار هکتار است که طبق قانون قابل واگذاری نیستند اما فضای سبز این اراضی باید حفظ شود.

وی گفت: بر اساس این تفاهمنامه مدیریت، بهره‌برداری و نحوه قرار دادن این اراضی در اختیار شهرداری تهران قرار می‌گیرد که انتظار می‌رود بر اساس این یادداشت تفاهم و همکاری پیش‌بینی شده بتوانیم این امر را تا به آخر به سرانجام برسانیم تا جنگل‌ها و اراضی ملی حفظ شود.

حجتی در پایان صحبت‌های خود تصریح کرد: امروز مدیریت نگهداری و بهره‌برداری پارک‌های جنگلی اطراف تهران در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت. مباحث مقررات قانونی و پیش‌بینی در این تفاهم‌نامه شده شهرداری تهران امور مربوطه محول شده را انجام می‌دهد.

                               

اقتصادی     کشاورزی     شهرداری            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :