موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/150439 :کد

اسیای غربی

دورتازه همکاری ابومازن بااشغالگران درسایه واکنش منفیگروه‌های فلسطین

  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ — ۱۷:۳۶
تعداد بازدید : ۴۷   
 تحلیل ایران -دورتازه همکاری ابومازن بااشغالگران درسایه واکنش منفیگروه‌های فلسطین

تشکیلات خودگردان فلسطین از تصمیم خود برای تشکیل کمیته‌های بحث و گفت وگو با رژیم اسرائیل خبر داد که با موج محکومیت آن از سوی گروه‌های فلسطینی روبرو شد.

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، گروههای فلسطینی امروز دوشنبه مخالفت کامل خود را با تصمیم تشکیلات خودگردان برای تشکیل کمیته هایی به منظور بحث و گفت وگو با اشغالگران درباره مسائل لاینحل اعلام کرده و این اقدام را اوج بی اعتنایی به مردم فلسطین و تلاش برای بازی با افکار عمومی دانستند که مخالف هرگونه رابطه با رژیم اسرائیل است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین یکشنبه شب در آغاز نشست سران این تشکیلات از تشکیل کمیته های یاد شده برای بحث درباره مسائل مالی به ویژه مسائل مالی مربوط با اشغالگران سخن گفت.

این درحالی است که ابومازن پیش از این مدعی تعلیق اجرای توافقنامه های تشکیلات خودگردان با اشغالگران و قطع ارتباط با آنها شده بود.

در همین راستا، جبهه خلق برای آزادی فلسطین از نگرانی زیاد خود از تصمیم ابومازن برای تشکیل کمیته های مشترک با اشغالگران سخن گفت و این تصمیم را فاجعه ای واقعی برای ملت فلسطین، اسیران و شهدای فلسطینی و طرح ملی فلسطین دانست که با طرح سازش آمریکایی موسوم به "معامله قرن" مقابله می کند.

ماهر مزهر از رهبران جبهه خلق گفت: تشکیل این کمیته ها کودتا علیه همه مصوبات شورای ملی و شورای مرکزی و بی اعتنایی به ملت و گروهها و نیروهای فلسطینی است.

مزهر گفت: ابومازن پیشتر از تصمیم خود برای خودداری از دریافت پول مالیات های غیرمستقیم از اشغالگران سخن گفته بود اما از این تصمیم صرف نظر کرده است که این امر نشانه ای خطرناک و بیانگر تن دادن او به خواست دشمن جنایتکار است.

مالیات های غیرمستقیم بر روی کالاها و خدمات وارداتی به کرانه باختری و نوار غزه از فلسطین اشغالی و گذرگاههای تحت کنترل رژیم اسرائیل بخش اعظم درآمد تشکیلات خودگردان را تشکیل می دهد. این مالیات ها را رژیم اسرائیل می‌گیرد و سپس به حساب تشکیلات خودگردان حواله می‌کند.

جنبش حماس نیز به نوبه خود تصمیم عباس برای تشکیل کمیته های مشترک با اشغالگران برای اجرایی کردن توافقنامه های گذشته را تاکیدی بر این نکته دانست که تصمیم سابق او برای توقف اعمل به توافقنامه های امضا شده صرفا یک صحبت رسانه ای بوده و از جدیت برخوردار نبوده است.

حازم قاسم سخنگوی حماس این رفتار سران تشکیلات را اوج بی توجهی به مردم فلسطین و تلاش برای بازی با افکار عمومی دانست که مخالف رابطه تشکیلات خودگردان با اشغالگران هستند.

                               

بین الملل                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :