موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/150442 :کد

ذاکری :

یک مرکز نوآوری امسال و ۳ مرکزدیگر سال آینده افتتاح می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ — ۰۸:۵۴
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -یک مرکز نوآوری امسال و ۳ مرکزدیگر سال آینده افتتاح می‌شود

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: در ادامه ترغیب اکوسیستم پژوهشی یک مرکز نوآوری در هفته پژوهش و ۳ مرکز دیگر را سال آینده افتتاح می‌کنیم.

جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به پذیرش 2هزار و 850 دانشجو در 3 مقطع تحصیلی گفت: در سال تحصیلی جدید 220 دانشجوی مقطع دکتری و 830 دانشجوی کارشناسی و همچنین هزارو 800 دانشجوی کارشناسی ارشد در این دانشگاه پذیرش شده‌اند که در رشته مهندسی کامپیوتر بیش از 45 دانشجو بالای تراز 10 هزار بوده اند از طرفی امسال بیشترین استقبال دانشجویان از رشته های مهندسی کامپیوتر، برق، مکانیک و معماری بوده است. 

* هفته پژوهش سومین مرکز نوآوری افتتاح می‌شود

وی افزود: در ادامه ترغیب اکوسیستم پژوهشی دانشگاه بعد از افتتاح دومین مرکز نوآوری در شهریور ماه در هفته پژوهش نیز سومین مرکز نوآوری در این دانشگاه افتتاح خواهد شد.

* سال آینده 3 مرکز نوآوری راه اندازی خواهیم کرد

ذاکری با تأکید بر اینکه مراکز نوآوری نقش محوری در رشد علمی و دستاوردهای فناورانه دارند، تصریح کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم و در راستای منویات مقام معظم رهبری در اجرای رسالت این دانشگاه سال آینده نیز ۳ مرکز نوآوری دیگر افتتاح خواهد شد که در مجموع دانشگاه علم و صنعت ایران با ۶ مرکز نوآوری فعالیت های علم و فناوری خود را با قدرت و گسترش بیشتری ادامه خواهد داد.

* مراکز نوآوری خلاقیت دانشجویان را به دستاورد علمی تبدیل می کند

وی ادامه داد: امروز وجود مراکز نوآوری از نیازهای اساسی دانشگاه‌ها محسوب می‌شود که می‌توانند باعث کارآفرینی شده و همچنین خلاقیت و نوآوری دانشجویان و اساتید دانشگاهی را به دستاوردهای مختلف علمی تبدیل کنند.

                               

دانشگاه     مرکز علمی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :