موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کشاورزی

a/150501 :کد

اقتصاد

هشدار جهاد کشاورزی: جابه‌جایی دام زنده بدون پلاک مصداق قاچاق است

  چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ — ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۵۸   
 تحلیل ایران -هشدار جهاد کشاورزی: جابه‌جایی دام زنده بدون پلاک مصداق قاچاق است

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: جابه‌جایی هرگونه دام زنده بدون پلاک ممنوع است و نیروی انتظامی و پست‌های قرنطینه در صورت مشاهده هرگونه دام بدون شناسه در جاده‌های کشور به‌ عنوان قاچاق با آن برخورد می‌کنند.

به گزارش تحلیل ایران مرتضی رضایی معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام امروز در حاشیه روز جهانی تخم‌مرغ اظهار کرد: به طور معمول در شش ماه دوم سال افزایش مصرف تخم‌مرغ داریم و حدود 60 درصد مصرف کشور در این مدت است که متناسب با آن باید افزایش تولید داشته باشیم اما در نیمه اول سال میزان مصرف تخم‌مرغ کم است و تولیدکنندگان باید توانند مازاد نیاز بازار را صادر کنند.

وی افزود: در نیمه ابتدای سال 14 هزار تن تخم مرغ صادرشده و محدودیتی برای صادرات این محصول وجود نداشته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام ادامه داد: مقصد عمده صادرات تخم‌مرغ کشور عراق و افغانستان است اما تولیدکنندگان و تجار باید بتوانند امکان صادرات این محصول را به دیگر کشورها نیز داشته باشند.

وی تصریح کرد: ایران دهمین تولیدکننده تخم‌مرغ در دنیا است و هر ایرانی سالانه حدود 200 عدد تخم‌مرغ  مصرف  می‌کنند  که  سردمداران مصرف تخم‌مرغ در دنیا 350 عدد است  که با توجه سرعت رشد مصرف تخم‌مرغ  در ایران کشور ما نیز به سقف مصرف تخم‌مرغ در دنیا خواهد رسید.

 احتمال آزاد شدن صادرات گوساله

رضایی  درباره قاچاق دام زنده گفت: با توجه به مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص  ممنوعیت جابه‌جایی حمل دام بدون شناسه و کد هویت گذاری درصورتی‌که پست‌های قرنطینه و نیروهای انتظامی در  جاده‌های کشور دام‌هایی را مشاهده کنند که پلاک نداشته باشد به‌عنوان کالای قاچاق محاسبه خواهد شد.

وی اظهار داشت:  با توجه به اینکه قیمت گوشت گوساله به حد مناسبی کاهش‌یافته است درصورتی‌که این روند ادامه‌دار باشد، این احتمال وجود دارد که صادرات این محصول آزاد شود.

                               

اقتصادی     کشاورزی     قاچاق            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :