موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد جهان

a/150519 :کد

نفت

هند واردات نفت ونزوئلا را از سر می‌گیرد

  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ — ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۹۷   
 تحلیل ایران -هند واردات نفت ونزوئلا را از سر می‌گیرد

شرکت ریلاینس هند قرار است واردات نفت از کشور تحریم شده ونزوئلا را در ازای عرضه سوخت هایی مثل دیزل به این کشور از سر بگیرد.

 به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از اویل پرایس، شرکت ریلاینس هند قرار است واردات نفت از کشور تحریم شده ونزوئلا را از سر بگیرد.

 هند واردات نفت از ونزوئلا را چند ماه پیش، پس از تحریم شدن این کشور توسط آمریکا را متوقف کرد. از نظر ریلاینس مشکلی در تصمیم واردات دوباره از ونزوئلا وجود ندارد چون این شرکت نفت خام را در ازای عرضه سوخت هایی مثل دیزل به ونزوئلا تحویل می گیرد، به این ترتیب می تواند با وجود تحریم ها از این کشور نفت وارد کند.

 نماینده شرکت ریلاینس گفت:« این اقدام بر خلاف تحریم های آمریکا نیست چون  میتوان نفت خام را در ازای عرضه برخی محصولات مجاز دریافت کرد».

 صنعت نفت ونزوئلا تحت فشار این تحریم ها قرار دارد، ذخایر نفتی ایران افزایش یافته و پتروسیناونسا، آخرین واحد پالایشگاهی این کشور هفته گذشته خاموش شده است. سایر واحدهای پالایشی ونزوئلا قبلاً بسته شده بودند.

 لیست خریداران نفت خام ونزوئلا به خاطر تحریم ها کاهش یافته است. کوبا، روسیه و چین آخرین مشتریان باقی‌مانده این کشور هستند ولی تعداد کمی از این مشتری ها برای تمام نفتی که از ونزوئلا دریافت می کنند، پول نقد می دهند.

 کوبا هم مانند شرکت ریلاینس هند نفت ونزوئلا را در ازای عرضه برخی کالاها و خدمات دریافت می کند. در حالی که چین و روسیه هر دو نفت این کشور را در ازای وام هایی که قبلاً به این کشور آمریکای لاتین داده بودند، می گیرند. شرکت رزنفت روسیه بزرگترین وارد کننده نفت ونزوئلاست.

 از سرگیری واردات نفت از ونزوئلا توسط هند، خیال این کشور را پس از توقف واردات از ایران کمی راحت می کند.

 شرکت نایارا انرژی هند ماه گذشته اعلام کرد 3.5 میلیون بشکه در روز نفت خام فوق سنگین به خاطر تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا از بازار خارج شده است.

                               

اقتصادی     هند     اقتصاد جهانی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :