موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/150598 :کد

اروپا

شلیک کشتی نظامی روسیه در دریای مدیترانه+فیلم

  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ — ۱۲:۳۸
تعداد بازدید : ۷۶   
 تحلیل ایران -شلیک کشتی نظامی روسیه در دریای مدیترانه+فیلم

ملوانان نظامی کشتی چندمنظوره "دریادار ماکاروف" ناوگان دریای سیاه روسیه در آبهای دریای مدیترانه با استفاده از توپ‌های کالیبر ۱۰۰ میلیمتری، در کمتر از یک دقیقه به اهداف تعیین شده بیشتر از ۸۰ گلوله شلیک کر

به گزارش  تحلیل ایرا ن به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی شبکه تلویزیون «ازوزدا» روسیه، کشتی چندمنظوره نظامی-نگهبانی "دریادار ماکاروف" شلیکهای رزمی-آموزشی را در آبهای دریای مدیترانه انجام داد.

در جریان این رزمایش ملوانان نظامی روسی در مدت کمتر از یک دقیقه، به اهداف تعیین شده بیشتر از 80 گلوله کالیبر 100 میلیمتری شلیک کردند. برای این منظور و برای تکمیل مهمات این کشتی وارد منطقه پایگاه پشتیبانی نظامی-فنی ناوگان دریایی روسیه در بندر طرطوس در غرب سوریه شد.

کاپیتان دوم "آنتون کوپرین" فرمانده کشتی "دریادار ماکاروف" که در ترکیب ناوگان دریای سیاه روسیه قرار دارد، به خبرنگاران توضیح داد که تمامی تسلیحات کشتی طی دو سال گذشته در حالت آمادگی رزمی قرار داشته، شلیک موشک‌های "کالیبر" و پرتاب سامانه‌های موشکی زمین به هوا از عرشه آن صورت گرفته است. بدین ترتیب تسلیحات این کشتی می‌توانند تمامی اهداف مورد نظر در آسمان، سطح دریا و زیر آب را شناسایی و منهدم کند.

به گفته وی، این کشتی همچنین بارها وظایف نظامی متعددی را در منطقه دریای مدیترانه انجام داده و امروزه شاید بتوان گفت که دارای مدرن ترین تسلیحات نظامی است و خدمه آن در هر زمان آماده انجام وظایف محوله هستند.

لازم به یادآوری است، مرکز تامین لجستیکی-فنی ناوگان دریایی روسیه در بندر طرطوس سوریه در سال 1971 تاسیس شد. در سال 2017 مقامات مسکو و دمشق توافقنامه‌ای برای استفاده از امکانات آن به مدت 49 سال امضاء کردند. بر اساس توافقات صورت گرفته، در این پایگاه دریایی می تواند تا 11 کشتی نظامی، از جمله کشتی‌های هسته‌ای روسی مستقر شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :