موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/150642 :کد

اسیای غربی

سیطره ارتش سوریه بر ۱۰۰۰ کیلومترمربع در اطراف منبج

  چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ — ۰۹:۱۱
تعداد بازدید : ۷۵   
 تحلیل ایران -سیطره ارتش سوریه بر ۱۰۰۰ کیلومترمربع در اطراف منبج

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارتش سوریه طی چند روز گذشته کنترل مساحتی بالغ بر یک‌هزار کیلومترمربع را در اطراف منبج در شمال کشور به دست گرفته است.

به گزارش  تحلیل ایران ، تلویزیون سوریه اعلام کرد که یگان‌هایی از ارتش سوریه در شهر منبج در شمال سوریه مستقر شده‌اند و این روند در روستای «السلطانیه» در جنوب منبج در جریان است.

خبرنگار تلویزیون «المیادین» از اطراف منبج نیز گزارش داد که در میانه درگیری‌های شدید «نیروهای دموکراتیک سوریه»، موسوم به (قسد)، با نیروهای ارتش ترکیه و همپیمانانش در اطراف شهر «رأس‌العین»، ارتش سوریه به استقرار در مناطق شمالی کشور ادامه می‌دهد.

در همین راستا، خبرگزاری «اینترفکس» به نقل از وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارتش سوریه منطقه‌ای با مساحت یک‌هزار کیلومترمربع را در اطراف منبج به کنترل خود درآورده است.

وزارت دفاع روسیه، همچنین عصر دیروز اعلام کرد که نیروهای دولتی سوریه کنترل فرودگاه نظامی «الطبقه» و دو نیروگاه برق‌آبی و چندین پل بر بالای رودخانه فرات را به دست گرفته‌اند.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که یک نظامی این کشور در جریان حملات خمپاره‌ای از منبج کشته شده است و 8 تن دیگر زخمی شده‌اند.

گشتزنی نیروهای روسیه در خط فاصل نیروهای سوریه و ترکیه

روسیه با استقرار گشت‌های نظامی در شمال سوریه، نقش خود در جنگ سوریه را پررنگ‌تر ساخته است. وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای تصریح کرد که واحدهای روسی در حال گشتزنی در خط فاصل نیروهای سوریه و ترکیه هستند. این خط تماس در شمال منطقه منبج است.

ارتش آمریکا پایگاه‌های خود در منطقه «دادات» واقع در شمال غرب منبج را به‌سمت مرزهای مشترک سوریه با عراق ترک کرده است.«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته بود: «مشکلی ندارم که هرکسی خواست به سوریه کمک کند تا از کردها حفاظت کند، خواه روسیه باشد، چین یا ناپلئون بناپارت. امیدوارم عالی عمل کنند، ما هفت هزار مایل از آنجا دور هستیم!».

                               

بین الملل     سوریه                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :