موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد ایران

a/150644 :کد

شورای عالی

سومین جلسه شورای عالی آمایش سرزمین برگزار شد

  چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ — ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۱۰۷   
 تحلیل ایران -سومین جلسه شورای عالی آمایش سرزمین برگزار شد

سومین جلسه شورای عالی آمایش سرزمین به ریاست نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و وزیران عضو برگزار شد.

به گزارش  تحلیل ایران ، سومین جلسه شورای عالی آمایش سرزمین و نخستین جلسه این شورا در سال‌جاری به ریاست محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و رییس شورای مذکور در محل این سازمان برگزار شد.
در این جلسه فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و عیسی کلانتری معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست حضور داشتند.
گزارش مذکور حاکی است که در این جلسه، دو گزارش در مورد اهم اقدام‌های انجام شده در مورد مطالعات آمایش سرزمین 31 استان و نیز سند آمایش ملی کشور ارایه شد.
در این جلسه همچنین وزارت راه و شهرسازی، گزارشی از طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مکران ارایه کرد که به به تصویب شورا رسید. 
بر‌پایه این گزارش، در ادامه این جلسه، رضا اردکانیان وزیر نیرو با تأکید بر گنجاندن اطلاعات دقیق همه استان‌ها در مطالعات آمایش استان‌ها اظهار داشت: اساس مطالعات آمایش سرزمین، برنامه‌ریزی فرابخشی است و نقش اطلاعات پایه در مطالعات آمایش، بسیار تعیین کننده و اساسی است.
در ادامه این جلسه عیسی کلانتری معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست هم با اشاره به طرح توسعه مکران گفت: تمام مردم دنیا از آب دریا استفاده بهینه می‌کنند و برنامه‌ریزی ما در منطقه مکران باید به‌گونه‌ای باشد که مردم را از استفاده از دریا محروم نکنیم و فاصله دو کیلومتری صنایع و سایر امکانات توسعه را باید در توسعه این منطقه لحاظ کنیم.
این گزارش می‌افزاید که در جلسه مذکور،  محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی هم با اشاره به طرح توسعه مکران اظهار داشت: در توسعه مکران باید از آب دریا استفاده کنیم و با استفاده بی‌رویه از آب آبادی‌ها، نباید آبادی‌ها را از بین ببریم و استفاده از آب دریا در صنایع اهمیتی اساسی دارد.
در ادامه این جلسه فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز مباحث کلان را در مطالعات آمایش سرزمین بسیار با‌اهمیت دانست و گفت: در جلسات آمایش سرزمین نباید از این امر مهم غفلت کرد.
در ادامه جلسه آیین‌نامه‌های نحوه برگزاری جلسات شورای عالی آمایش سرزمین نیز به تصویب رسید و مقرر شد که برای تصویب نهایی در جلسه هیأت وزیران مطرح شود.  

                               

اقتصادی     جلسه شورا     ایران            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :