موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/150684 :کد

امریکا

فرانسه حمله مشابه ۱۱ سپتامبر را خنثی کرد

  جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ — ۱۵:۱۹
تعداد بازدید : ۷۰   
 تحلیل ایران -فرانسه حمله مشابه ۱۱ سپتامبر را خنثی کرد

سرویس‌های اطلاعاتی این کشور مردی را که قصد داشته با الهام گرفتن از حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا حملاتی در پاریس انجام دهد دستگیر کرده‌اند.

به گزارش  تحلیل ایران ، وزیر کشور فرانسه پنجشنبه گفت سرویس‌های اطلاعاتی این کشور مردی را که با الهام گرفتن از حملات 11 سپتامبر 2001 قصد داشته حملاتی در پاریس انجام دهد را دستگیر کرده‌اند.

به گزارش اسکای نیوز، این مرد که از روز 26 سپتامبر بازداشت شده متهم است که در جستجوی سلاح‌هایی برای هواپیماربایی و انجام حملاتی مشابه 11 سپتامبر بوده است.

«کریستوف کاستانیر»، وزیر کشور فرانسه به کانال 2 تلویزیون فرانسه گفت: «سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی ما فردی را دستگیر کرده‌اند که از حوادث تروریستی یازده سپتامبر و بمباران برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک الهام گرفته بود.»

فرانسه سال هاست پس از سلسله حملات تروریستی در سراسر این کشور، با مشکلاتی در خصوص نحوه برخورد با افراط گرایان داخلی و خارجی روبروست و مقامات فرانسه می گویند که خطر وقوع حملات تروریستی همچنان پابرجاست. این کشور 23 آبان ماه 1394 شاهد هفت حمله تروریستی همزمان بود که طی آن دست کم 153 تن جان باخته و 200 تن مجروح شدند.

در این عملیات‌ زنجیره‌ای و همزمان، افراد مسلح و بمب گذاران، به رستوران‌ها، یک سالن کنسرت و یک استادیوم ورزشی در پاریس حمله کردند. اولین اتفاق، هنگامی رخ داد که یک مرد مسلح به کلاشنیکف، چندین نفر را در رستورانی پر ازدحام به قتل رساند و هفت نفر را زخمی کرد.

سوم اکتبر سال جاری هم یک متخصص فناوری اطلاعات و مظنون به همراهی با افراط گرایان، سه افسر و کارمند مدنی را به ضرب گلوله کشت و سپس به دست پلیس کشته شد.

مقام‌های فرانسوی گفته‌اند خطر حملات تروریستی در این کشور همچنان بالا است.

                               

بین الملل     امریکا     فرانسه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :