موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/15080 :کد

0

اتهامات مربوط به تجاوز روسیه در سوریه هیچ پایه و اساسی ندارد

  چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ — ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۱۴۴   
 تحلیل ایران -اتهامات مربوط به تجاوز روسیه در سوریه هیچ پایه و اساسی ندارد

نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن رد اتهامات مطرح شده در رسانه‌های غربی در خصوص "تجاوز روسیه به سوریه"، گفت: این گونه اتهامات هیچ گونه مبنا و پایه و اساسی ندارد.

نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن رد اتهامات مطرح شده در رسانه‌های غربی در خصوص "تجاوز روسیه به سوریه"، گفت: این گونه اتهامات هیچ گونه مبنا و پایه و اساسی ندارد.
به گزارش تحلیل ایران ، ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل در آستانه سخنرانی ولادیمیر پوتین در مجمع عمومی سازمان ملل در مصاحبه با راشا تودی به بیان مواضع مسکو در قبال تحولات سوریه پرداخت.
چورکین تصریح کرد: در سوریه، منازعه بین دو دیدگاه مختلف وجود دارد، یکی این دیدگاه که شورای امنیت چه اقدامی را باید انجام دهد و دیگری این دیدگاه که شورای امنیت چه کاری را نباید انجام دهد.
وی در ادامه افزود: شرکای غربی ما بر این باورند که شورای امنیت باید در عملیات تغییر رژیم سیاسی در سوریه مشارکت کند. ما بر این باوریم که این مسئولیت شورای امنیت نیست که در تغییر رژیم سیاسی سوریه دخالت کند چرا که وظیفه اصلی شورای امنیت، برقراری صلح و امنیت بین المللی است.
چورکین گفت: علاوه بر این ما نگران آن هستیم که این نوع سیاست‌ها در نهایت منجر به بی ثباتی بیشتری شود که آن را در لیبی شاهد هستیم.
وی در ادامه ضمن رد اتهامات مطرح شده در رسانه‌های غربی در خصوص "تجاوز روسیه به سوریه"، گفت: این گونه اتهامات هیچ گونه مبنا و پایه و اساسی ندارد. بی شک تعدادی از پرسنل نظامی روسی در سوریه هستند تا به ارتش این کشور کمک کنند و برای استفاده از تجهیزات و سلاح های نظامی که به آنها تحویل داده‌ایم، به ارتش سوریه کمک نمایند. هیچ چیز محرمانه‌ای در این خصوص وجود ندارد بنابر این طرح این اتهامات هیچ پایه و اساسی ندارد.
چورکین در ادامه ضمن اشاره به ناکامی ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا، تاکید کرد: حملات هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا با شکست روبرو شده است. ائتلاف آمریکایی اکنون یک سال است که در عراق و سوریه حضور دارد. حدود 7000 حمله انجام شده است ولی داعش هنوز آنجاست.
وی همچنین بر لزوم تشکیل یک ائتلاف بین المللی شامل دولت سوریه برای مقابله با گروه تروریستی داعش تاکید کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :