موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی_آموزشی

a/150870 :کد

در صنعت

جزئیات اجرای فرصت‌مطالعاتی اساتید در صنایع

  دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۸ — ۰۸:۰۵
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -جزئیات اجرای فرصت‌مطالعاتی اساتید در صنایع

مدیر دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: طرح فرصت مطالعاتی ۶ ماهه اساتید در صنایع از ابتدای سال تحصیلی جاری به صورت تشویقی برای اساتید قدیمی‌ و به صورت الزامی برای اساتید جدید اجرایی شده است.

محمد سعید سیف مدیر دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  در پاسخ به این سوال که آیا شرایط برای اجرای طرح فرصت مطالعاتی ۶ ماهه اعضای هیأت علمی جوان در صنایع فراهم شده است، اظهار داشت: این طرح از ابتدای سال تحصیلی امسال اجرایی شده است و برای اساتید قدیمی‌تر تشویقی و برای اساتید جدید الزامی است. 

* هزار ظرفیت در صنایع برای حضور اساتید شناسایی شد

وی ادامه داد: از ابتدای سال برای اجرایی شدن این طرح با سازمان‌ها وزارتخانه‌های مختلفی تفاهم‌نامه امضا کرده‌ایم که فرصت‌های موجود را شناسایی و ظرفیت‌ها را اعلام کنند که خوشبختانه تاکنون در نتیجه تفاهم با ۵ وزارتخانه بیش از هزار ظرفیت شناسایی شده است.

سیف توضیح داد: به این معنا که هزار عنوان موضوع و محل برای کار اساتید مشخص شده است؛ البته از سوی دیگر اساتید هم باید به موضوعات علاقمند باشند و بتوانند به موضوعات بپردازند و جایابی شوند و به صنایع بروند.

* آمار اساتیدی که به فرصت مطالعاتی رفته‌اند هنوز احصا نشده است

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد عضو هیأت علمی به فرصت مطالعاتی ۶ ماهه در صنایع رفته‌اند، گفت: هنوز آماری در این باره احصا نشده است اما این طرح از ابتدای مهر امسال شروع شده است و تعدادی از اساتید هم در صنایع حضور پیدا کرده‌اند.

                               

علم و فناوری     توسعه صنعت                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :