موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد جهان

a/150884 :کد

چین

فعالیت کارخانه‌ای چین طی ششمین ماه پیاپی کاهش یافت

  ﺳﻪشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۸ — ۱۲:۱۷
تعداد بازدید : ۷۵   
 تحلیل ایران -فعالیت کارخانه‌ای چین طی ششمین ماه پیاپی کاهش یافت

فعالیت کارخانه ای چین برای ششمین ماه پیاپی به خاطر فشارهای تجاری کاهش یافته است.

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از رویترز، فعالیت کارخانه ای چین در ماه اکتبر برای ششمین ماه پیاپی کاهش یافته است. این نشان دهنده فشار کند شدن تقاضای جهانی و جنگ تجاری با آمریکا بر بخش‌های داخلی و صادرات چین است .
شاخص مدیران خرید رسمی برای ماه اکتبر 49.8 بود که تغییری نسبت به ماه سپتامبر نداشت ولی هنوز هم پایین‌تر از حد امتیاز 50 است . سطح 50 جداکننده رکود و توسعه است .
رکود بیشتر بخش تولید نشان دهنده ضعف دومین اقتصاد بزرگ دنیا است و بر مقامات این کشور فشار می‌آورد تا محرک های بیشتری برای جلوگیری از رکود بیشتر و از دست رفتن مشاغل ایجاد کنند .
در حالی که مذاکره کنندگان تجاری آمریکا و چین بر روی آماده سازی مرحله اول قرارداد تجاری کار می‌کنند تا روسای جمهور دو کشور ماه آینده آن را امضا کنند،تحلیلگران و سرمایه گذاران هنوز محتاط هستند چون اختلافات بسیاری بین دو طرف در مسائل اصلی وجود دارد .
بسیاری انتظار یک راه حل بلند مدت را برای این جنگ تجاری طولانی مدت در آینده نزدیک دارند. چین هنوز هم با عوارض جدید آمریکا روبرو است که در پانزدهم دسامبر آغاز می‌شود . این عوارض علاوه بر 25 درصد عوارضی است که بر 250 میلیارد دلار واردات چین وضع شده است .
این شرایط بر تجارت و مصرف کنندگان تاثیر می گذارد. رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه سوم سال میلادی جاری بیش از حد انتظار کند شد و به 6 درصد سالیانه رسید که ضعیف ترین سرعت طی تقریباً سه دهه گذشته بود . انتظار می‌رود رشد تولید ناخالص داخلی چین برای کل سال 2019 تا 6.2 درصد کند شود و سپس در سال 2025 به 5.9 درصد برسد . این شرایط نشان دهنده چالش هایی است که پکن در تلاش برای متعادل نگه داشتن اقتصادش با آن روبروست .
اطلاعات رسمی نشان می دهد صادرات چین در ماه سپتامبر کاهش یافته در حالی که واردات هم برای پنجمین ماه پیاپی پایین آمده است .
چین به طرز غیر منتظره ای شاخص جدید نرخ وام دهی خود را در اکتبر پس از کاهش در ماه اوت و سپتامبر ،ثابت نگه داشت که نشان می‌دهد پکن قصد دارد از تسهیل بیش از حد سیاست پولی دوری کند .
دولت بیش از یک سال است سعی می کند از طریق هزینه های بالاتر زیرساختی تقاضای داخلی را افزایش دهد ولی تأثیرگزاری این اقدامات کند بوده است

                               

اقتصادی     چین     اقتصاد جهانی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :