موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/150989 :کد

امریکا

تأکید رهبران کوبا و ونزوئلا بر مقابله با سیاست‌های آمریکا در منطقه

  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ — ۰۹:۳۵
تعداد بازدید : ۶۵   
 تحلیل ایران -تأکید رهبران کوبا و ونزوئلا بر مقابله با سیاست‌های آمریکا در منطقه

رهبر حزب کمونیست کوبا، رئیس‌جمهور این کشور و رئیس‌جمهور ونزوئلا بر اتحاد خود برای مقابله با سیاست‌های امپریالیستی ایالات متحده در منطقه تأکید کرده‌اند.

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از رویترز، رائول کاسترو رهبر حزب کمونیست کوبا، میگوئل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا و نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز یکشنبه تأکید کردند که تحریم‌های آمریکا تنها موجب تحکیم عزم و اراده آنها برای اتحاد بیشتر خواهد شد و از تغییر اجتماعی در منطقه حمایت خواهد کرد.

رهبران کوبا و ونزوئلا در پایان کنفرانس همبستگی در هاوانا بر اتحاد مستحکم‌تر بین دو کشور تأکید کرده‌اند. در این کنفرانس بیش از 1300 فعال اجتماعی عمدتاً از آمریکای لاتین حضور داشتند.

این کنفرانس با هدف بررسی راهکارهای شکست دادن سیاست‌های امپریالیستی آمریکا علیه دولت‌های سوسیالیست منطقه برگزار شده است.

این کنفرانس در شرایطی برگزار شده است که ناآرامی‌های مدنی در شیلی و بولیوی طی روزهای اخیر همچنان ادامه داشته است.

اعتراضات در برزیل در مخالفت با بازداشت لوییز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهور سابق این کشور نیز همچنان ادامه دارد. در آرژانتین نیز رئیس جمهور راستگرا در انتخابات به پیروزی رسیده است و آمریکا تحریم‌های شدیدی را علیه کوبا و ونزوئلا اعمال کرده است.

رؤسای جمهور ونزوئلا و کوبا در پایان این نشست در اظهاراتی که به‌صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شد، اتهامات واشنگتن در خصوص دست داشتن این دو کشور در ناآرامی‌های سایر کشورهای منطقه را به‌شدت رد کردند.

حضور مادورو در این کنفرانس به‌معنای آن است که کوبا علی‌رغم فشارها و تهدیدات آمریکا حاضر نیست اتحاد و ائتلاف سیاسی و اقتصادی خود با ونزوئلا را قطع کند.

مادورو در اظهاراتی گفت: اتهامات مطرح‌شده از سوی سازمان کشورهای آمریکایی مبنی بر اینکه کوبا در ناآرامی‌های شیلی دست دارد، کاملاً احمقانه است.

                               

بین الملل     امریکا     کوبا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :