موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151110 :کد

اروپا

لهستان: اظهارات ماکرون درباره ناتو خطرناک است

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ — ۱۵:۱۵
تعداد بازدید : ۷۴   
 تحلیل ایران -لهستان: اظهارات ماکرون درباره ناتو خطرناک است

نخست وزیر لهستان بر این باور است که اظهارات انتقادآمیز رئیس جمهور فرانسه درباره ناتو، خطرناک است.

به گزارش  تحلیل ایران ، ماتوژ موراویکی نخست وزیر لهستان در مصاحبه با فایننشال تایمز تاکید کرده است که اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه درباره ناتو، خطرناک بوده است.

ماکرون هفته گذشته در مصاحبه با اکونومیست گفته بود که ناتو دچار مرگ مغزی شده است. اشاره ماکرون به عدم هماهنگی بین اعضای ناتو و غیرقابل پیش بینی بودن ایالات متحده در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ بوده است.

نخست وزیر لهستان در ادامه افزود: ناتو مهمترین ائتلاف در جهان است، آن هم زمانی که بحث دفاع و محافظت از آزادی و صلح به میان می آید و زیر سئوال بردن این مساله از سوی ماکرون که آیا اعضای این سازمان هنوز می توانند برای دفاع از خود روی دیگران حساب کنند، خطرناک است.

وی اظهار داشت: تصور می کنم شک و تردیدهای ماکرون درباره پایبندی ناتو به تعهداتش در خصوص دفاع متقابل، می تواند سایر اعضای ناتو را به فکر وادار کند که آیا فرانسه نگرانی هایی درباره پایبندی به این تعهدات دارد. امیدوارم هنوز بتوانیم روی فرانسه برای عمل به تعهداتش حساب کنیم.

نخست وزیر لهستان تاکید کرد: فرانسه کمتر از 2 درصد تولید ناخالص داخلی خود را صرف هزینه های دفاعی می کند. تصور می کنم طرح این سئوال ارزش داشته باشد که چرا زمینه ها و ابعاد اصلی ناتو آن طور که مورد انتظار و آرزو است، نبوده است. و این به خاطر فقدان پایبندی آمریکا نسبت به تعهداتش در قبال ناتو نبوده است بلکه به خاطر فقدان اقدام متقابل از سوی برخی کشورهای اروپایی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :