موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151296 :کد

ترکیه اوراسیا

روسیه وآمریکا به تعهداتشان درمنطقه امن عمل نکننداقدام نظامی می‌کنیم

  ﺳﻪشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ — ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۶۶   
 تحلیل ایران -روسیه وآمریکا به تعهداتشان درمنطقه امن عمل نکننداقدام نظامی می‌کنیم

وزیر امور خارجه ترکیه گفت: آمریکا و روسیه به تعهدات خود درباره منطقه امن عمل نکردند و در صورت عدم پاکسازی این منطقه عملیات را آغاز می‌کنیم.

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از آناتولی، مولود چاووش‌ اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی جلسه‌ای در پارلمان ترکیه درباره توافق حاصل شده بین ترکیه با روسیه و آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت: واشنگتن و مسکو به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

چاووش‌اوغلو اظهار داشت: آیا تاکنون طبق تعهدات خود در توافق‌نامه عمل کرده‌اند؟ نه خیر، باید عمل کنند. در صورت عدم پاکسازی این منطقه ما عملیاتی را آغاز می‌کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه ترکیه در جغرافیای بسیار سختی، سیاست خارجی خود را اجرایی و به مسئولیت‌های خود عمل می‌کند گفت: مسئول دانستن ترکیه از هر اتفاقی، ناعادلانه و بی انصافی است.

چاووش‌اوغلو همچنین در ارتباط با پاکسازی عناصر گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک از شمال سوریه تاکید کرد: در صورت عدم پاکسازی این منطقه عملیاتی را آغاز می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش تصریح کرد: فردی بنام «العیثاوی» که نزدیکترین شخص به وی بود را دستگیر و به عراق تحویل دادیم. این العیثاوی بود که مکان حضور البغدادی را افشا کرد.

                               

بین الملل     روسیه     امریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :