موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151392 :کد

امریکا

باید پس از هزینه تریلیون‌ها دلار در جنگ‌ها نظامیان‌مان رابازگردانیم

  پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ — ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۷۴   
 تحلیل ایران -باید پس از هزینه تریلیون‌ها دلار در جنگ‌ها نظامیان‌مان رابازگردانیم

سناتور دموکرات و از نامزدهای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت که اکنون وقت آن است که پس از هزینه کردن تریلیون‌ها دلار در جنگ‌های بی پایان که موجب بی خانمانی و مهاجرت گسترده و درد و رنج زیادی در منطقه شده اس

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از واشنگتن اگزماینر، برنی سندرز سناتور دموکرات آمریکا به شدت به جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده به خاطر سیاست خارجی اش و حمایت از جنگ عراق حمله کرد.

سندرز در جریان مناظره انتخاباتی در پاسخ به این سئوال که آیا برای دستیابی به توافق حاضر است با طالبان مذاکره کند، از فرصت استفاده کرد تا به شدت از بایدن انتقاد کند.

وی تاکید کرد: یکی از اختلافات بزرگ بین معاون رئیس و من این است که او از جنگ هولناک در عراق حمایت کرده است و من مخالف جنگ عراق بودم.

سندرز افزود: و نه تنها آن، من با جنگ نخست خلیج فارس نیز مخالف بودم و در مخالفت با آن رای دادم. و تصور می‌کنم ما نیاز به سیاست خارجی داریم که به درستی درک کند دشمن ما چه کسانی هستند.

وی اظهار داشت: ایالات متحده باید درباره جنگ علیه تروریسم مجددا فکر کند. من مایل به دستیابی به توافق با طالبان هستم. تصور می‌کنم اکنون وقت آن است که پس از هزینه کردن تریلیون‌ها دلار در جنگ‌های بی پایان که موجب بی خانمانی و مهاجرت گسترده و درد و رنج زیادی در منطقه شده است، نظامیان مان را به وطن بازگردانیم.

سندرز گفت: البته بر خلاف ترامپ من این کار را با انتشار یک توئیت در ساعت 3 صبح انجام نخواهم داد. این کار را با همکاری و هماهنگی جامعه بین‌المللی انجام می‌دهم و اگر نیاز به مذاکره با طالبان باشد، قطعا آن را انجام خواهم داد.

                               

بین الملل     امریکا     جنگ            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :