موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151604 :کد

اروپا

دبیرکل ناتو: اتحادیه اروپا نمی‌تواند به‌تنهایی از اروپا محافظت کند

  پنجشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۸ — ۲۱:۳۱
تعداد بازدید : ۶۹   
 تحلیل ایران -دبیرکل ناتو: اتحادیه اروپا نمی‌تواند به‌تنهایی از اروپا محافظت کند

دبیرکل ناتو تأکید کرد اتحادیه اروپا به‌تنهایی قادر به دفاع از کشورهای اروپایی نیست.

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از ریانووستی، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو روز پنج‌شنبه با اعلام اینکه اتحادیه اروپا نمی‌تواند به‌تنهایی از کشورهای اروپایی محافظت کند، بر اهمیت پیمان نظامی آتلانتیک شمالی (ناتو) برای اروپا تأکید کرد.

دبیرکل ناتو در یک نشست خبری مشترک با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در پاریس اظهار داشت: «اتحادیه اروپا نمی‌تواند به‌تنهایی از اروپا محافظت کند. اتحاد کشورهای اروپایی نمی‌تواند جایگزین پیمان ناتو شود. یک ناتوی قوی و یک اتحادیه اروپای قوی، دو روی یک سکه هستند. هر دو برای حفظ آزادی و موفقیت اروپا لازمند.»

وی افزود: «ناتو تنها چارچوبی است که اروپا و آمریکای شمالی در آن به حل‌وفصل مسائل راهبردی می‌پردازند. ما این کار را به‌صورت روزمره در ناتو انجام می‌دهیم و به مسائلی از قبیل مبارزه با تروریسم، تصمیم‌گیری درباره نحوه مواجهه با بلندپروازی‌های روسیه و مسائل مربوط به ظهور چین به‌عنوان یک قدرت نوظهور رسیدگی می‌کنیم.»

امانوئل ماکرون نیز که اظهاراتش مبنی بر اینکه ناتو در حال «مرگ مغزی» است، مخالفت‌های زیادی را در بین مقامات دیگر کشورهای عضو ناتو به‌ویژه آلمان به دنبال داشته، در خصوص این اظهارات خود گفت: «من فکر می‌کنم که یک هشدار در شرایط کنونی لازم بود.»
                               

بین الملل     اروپا     دبیر کل ناتو            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :