موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151612 :کد

اروپا

مذاکرات تلفنی روسای ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و ترکیه

  جمعه ۰۸ آذر ۱۳۹۸ — ۱۱:۵۳
تعداد بازدید : ۸۴   
 تحلیل ایران -مذاکرات تلفنی روسای ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و ترکیه

روسای ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و ترکیه در ادامه تماس‌های مرتب خود، بار دیگر روند اوضاع کنونی در مناطق شمال شرق سوریه را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش  تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ژنرال "والری گراسیموف" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور روز پنج شنبه با ژنرال "یاشار گولر" همتای ترکیه‌ای خود مذاکراتی تلفنی انجام داد که در جریان این گفت‌وگوها، روند اوضاع کنونی در مناطق شمال شرق سوریه مورد تبادل نظر طرفین قرار گرفت.

محتوای مذاکرات این دو مقام بلندپایه نظامی روسیه و ترکیه منتشر نشده است.

در عین حال "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در مسکو اعلام کرد که مقامات نظامی و دیپلماتیک روسیه و ترکیه در تماس دائم با یکدیگر برای بررسی روند اجرای تفاهمنامه دوجانبه سوچی درباره حل و فصل اوضاع در شمال سوریه هستند، برای اینکه وضعیت در این منطقه عملاً هر ساعت تغییر می‌کند و وجود چنین خط تماس دائمی ضروری است.

سخنگوی وزارت خارجه افزود، در این تماس‌ها مسائل و مشکلات به وجود آمده در منطقه مورد بررسی قرار می‌گیرند و اگر مسئله‌ای وجود داشته باشد که به آن رسیدگی نشده باشد، دو طرف آنها را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و دیدگاه خود را به یکدیگر اعلام کرده و به سطح رهبران دو کشور ارائه میشود و در این صورت بررسی گسترده‌تری صورت خواهد گرفت. بدین ترتیب روی این مسائل به طور کامل با طرف ترکیه‌ای کار می‌شود.

لازم به یادآوری است که این هفته شورای امنیت ملی ترکیه با توجه به چند حادثه حمله تروریستی در منطقه تحت کنترل نظامیان ترکیه در مناطق مرزی سوریه اعلام کرد که اهداف عملیات "چشمه صلح" حاصل نشده و این عملیات ادامه خواهد یافت. البته مقامات آنکارا فعلاً از آغاز مجدد عملیات نظامی در خاک سوریه خودداری کرده‌اند."سرگئی لاوروف" وزیر خارجه روسیه چند روز قبل اعلام کرده بود که مقامات مسکو اطلاعاتی در دست ندارند که ترکیه قصد داشته باشد تفاهمنامه سوچی درباره اقدامات مشترک برای حل و فصل اوضاع در شمال شرق سوریه را نقض کرده و اقدامات نظامی خود را از سر بگیرد.

                               

بین الملل     اروپا     روسیه     ترکیه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :