موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151618 :کد

اسیا اقیانوسیه

تظاهرات حامیان تیم«ثبات و همگرایی»علیه احتمال تقلب انتخاباتی درکابل

  جمعه ۰۸ آذر ۱۳۹۸ — ۱۲:۵۸
تعداد بازدید : ۸۱   
 تحلیل ایران -تظاهرات حامیان تیم«ثبات و همگرایی»علیه احتمال تقلب انتخاباتی درکابل

پس از تاکید تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به ابطال ۳۰۰ هزار رای مورد اختلاف در کمیسیون انتخابات افغانستان، حامیان این تیم در کابل علیه احتمال تقلب انتخاباتی تظاهرات کردند.

به گزارش تحلیل ایران ، پس از فراخوان تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری «عبدالله عبدالله» برای اعتراضات سراسری و تظاهرات علیه احتمال تقلب، هواداران این تیم در مناطق مختلفی از کابل تجمعات اعتراض‌آمیز برپا کردند.

معترضان که شماری از چهره‌های نیز در میان آن‌ها حضور دارند با سردادن شعارهایی علیه تقلب تاکید کردند که که مخالف انتخابات "پر از تقلب" هستند.

تظاهرکنندگان که در حمایت از تیم ثبات و همگرایی دست به اعتراض زده‌اند خواست خود را جدا شدن آرای "پاک از ناپاک" عنوان می‌کنند.

براساس گزارش‌ها جمعی از تظاهرکنندگان به نزدیکی ارگ ریاست جمهوری رسیده‌اند.

گفتنی است که شب گذشته «عنایت‌الله بابر فرهمند» معاون اول تیم انتخاباتی عبدالله به کمیسیون انتخابات هشدار داده بود که اگر 300 هزار رای مورد اختلاف باطل اعلام نشود "حرکت‌های بازدارنده" در سراسر افغانستان گسترش خواهد یافت.فرهمند در کنفرانس خبری شب گذشته خطاب به دولت و نیروهای امنیتی گفته بود که ایجاد محدودیت در برابر اعتراضات مدنی خلاف قانون و غیرقابل پذیرش است.

                               

بین الملل     انتخابات 98     کابل            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :