موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/151629 :کد

دبیر کل جبهه ایستادگی

برای شایسته گزینی هیچ راهی جز کار حزبی نداریم

  شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ — ۰۸:۲۴
تعداد بازدید : ۹۸   
 تحلیل ایران -برای شایسته گزینی هیچ راهی جز کار حزبی نداریم

دبیرکل جبهه ایستادگی و رییس خانه احزاب ایران گفت: برای شایسته گزینی هیچ راهی جز کار تشکیلاتی و حزبی نداریم تا افراد بدون پشتوانه وارد صحنه انتخابات نشوند.

عبدالحسین روح الامینی عصر پنجشنبه در گردهمایی مشترک احزاب جبهه ایستادگی و حزب توسعه و عدالت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اگر قرار است به مردم خدمتی شود و احزاب به عنوان یکی از نهادهای مدنی خدمتگزار مردم و پل ارتباطی بین حاکمیت، دستگاهها و مردم باشند و نخبگان حزبی و سیاسی به این واسطه‌گری بین حاکمان و جامعه اقدام کنند از چند جهت باید مورد توجه قرار گیرد که گزینش شایستگان یکی از مهمترین جهات آن است.

وی افزود: اگر ما در نظام جمهوری اسلامی انتخابات را پذیرفته‌ایم و به آن پایبند هستیم برای شایسته گزینی هیچ راهی جز کار تشکیلاتی و حزبی نداریم تا افراد بدون پشتوانه و عقبه‌ در صحنه نیایند و یک آزمون و خطا و بررسی از قبل انجام شده باشد و حتی در بحث برنامه نیز به همین شکل است.

رییس خانه احزاب ایران گفت: در بحث گام دوم انقلاب که کادرسازی و آمدن جوان‌ها به صحنه اداره کشور مدنظر است و شایستگان، با برنامه‌ و تیم‌های جوان‌ وارد صحنه شوند جز با یک کار تشکیلاتی مستمر، منظم، با تداوم و پی‌ریزی سالیان در کار تشکیلاتی میسر نیست.

دبیرکل جبهه ایستادگی افزود: برای پیشرفت کشور باید در سطح منطقه‌ای، استانی و ملی کار حزبی تشکیلاتی انجام شود و افراد هزینه‌هایی نیز باید برای آن پرداخت کنند.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب بویژه در ۲۰- ۳۰ سال اخیر به دلیل اینکه احزاب ملی گسترده نداشتیم کارکرد احزاب را ائتلاف‌ها یا جبهه فصلی یا موردی در انتخابات به عهده گرفتند.

روح الامینی بیان کرد: اکنون سه گرایش عمده انقلابی و یا اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقلین و اعتدال در صحنه هستند.

وی افزود: نهادهایی در کشور داریم که تاکنون بار احزاب را به دوش کشیده‌اند یا حزب گونه عمل کرده‌اند که تشکل‌های سنتی با پیشینه چندهزار ساله مانند هیئات مذهبی و خیریه‌ها، سمن‌ها و ان جی اوها، تشکیلات سنتی مذهبی، طایفه‌ای و ریش سفیدی از آن جمله هستند و جانشین احزاب در جامعه بودند و بعد از انقلاب نیز نهادهایی آمدند که هرکدام بخشی از تشکیلات جامعه را به عهده گرفتند مانند بسیج، جهاد دانشگاهی، جهاد سازندگی و غیره که کار بسیار خوب و ارزنده ای هم است بطوریکه به فرموده حضرت آقا بزرگترین تشکل جهان اسلام «بسیج» است.

رییس خانه احزاب ایران گفت: بعد از تاسیس جبهه ایستادگی و حزب توسعه و عدالت سالهاست در تلاشیم و تاکید داریم که کشور به هر ۲ مقوله عدالت و پیشرفت از یک طرف و ایستادگی و مقاومت از طرف دیگر نیاز دارد.

وی تصریح کرد: آزادی سیاسی و استقلالی را که در کشور بدست آوردیم باید پاس بداریم و زیر یوغ تمکین استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و یاران او نرویم و از طرفی هم نمی‌خواهیم در شرایط موجود بمانیم و پیشرفتی نداشته باشیم زیرا مردم حق زیادی دارند و شایسته داشتن یک زندگی مناسب در ترازی که در قانون اساسی تعریف شده، هستند که اکنون از لحاظ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی با آن فاصله داریم و این فاصله را باید نخبگان حزبی و سیاسی که از خود مردم هستند برطرف کنند و برای جبران این امر احتیاج به ایده توسعه و عدالت و ایستادگی داریم.

دبیرکل جبهه ایستادگی اظهار داشت: در عین حال که باید به دنبال پیشرفت و مدل‌های توسعه باشیم باید مدل‌های خودی مبتنی بر اراده ملی، فرهنگ بومی، ادبیات و فرهنگ انقلاب و چارچوب‌هایی که امام و رهبری در ۴۰ سال گذشته ترسیم کردند، مورد توجه باشد.

وی تصریح کرد: نگاه ما از زمان تاسیس جبهه ایستادگی جوانگرایی، آرمانگرایی در عین واقعیت‌گرایی، به روز بودن و در گذشته نماندن است و از طرفی جوانگرایی به معنای کهنه بودن ایده‌ها و دستاوردهای قبلی نیست، به گذشته افتخار می‌کنیم اما در گذشته نمی‌مانیم.

دبیر کل جبهه ایستادگی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهار داشت: مردم این استان مرزداران واقعی جمهوری اسلامی هستند و به ایرانی بودن و مسلمان بودن خود افتخار می‌کنند.

حجت‌الاسلام غلام‌محمد جهانگیری افزود: مردم سیستان و بلوچستان ولایت‌مدار هستند و شیعه و سنی در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی دارند به گونه‌ای که رهبر معظم انقلاب فرمودند خاطره‌های خوبی از این استان و ایرانشهر به یاد دارم.

وی افزود: سیستان و بلوچستان به عنوان بزرگترین و پهناورترین استان کشور دارای ظرفیت ها و توانمندی‌های زیاد در بخش های مختلف از معدن، تجارت، ترانزیت، وجود سواحل مکران و ارتباط با آبهای اقیانوسی و غیره است.

دبیر جبهه ایستادگی سیستان و بلوچستان بیان کرد: فعالیت احزاب در این استان با توجه به مباحث قومی و مذهبی بسیار کمرنگ است که می‌طلبد همه افراد دست در دست هم با وحدت و همدلی این موضوع را در این استان پررنگتر کنند.

مهدی جهانتاب دبیر حزب توسعه و عدالت سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه به ارائه توضیحاتی در مورد فعالیت‌های جبهه ایستادگی و توسعه و عدالت در استان پرداخت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :