موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس و دولت

a/151650 :کد

مجلس و دولت

عُرف:اصلاح قانون انتخابات مجلس قطعاً به این دور از انتخابات نمی‌رسد

  شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ — ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۷۰   
 تحلیل ایران -عُرف:اصلاح قانون انتخابات مجلس قطعاً به این دور از انتخابات نمی‌رسد

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: اصلاح قانون انتخابات مجلس، قطعاً به این دور از انتخابات نمی‌رسد.

به گزارش  تحلیل ایران ، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات صبح امروز (شنبه، 9 آذر) در نشست خبری، با بیان اینکه فرآیند انتخابات وارد مرحله اجرایی شده است و از 10 اردیبهشت سال جاری زنگ انتخابات به صدا درآمده است، گفت: نزدیک به 2 هزار نفر از فرمانداران و بخشداران مستقل را آموزش داده‌ایم، همه مراحل حقوقی آموزش داده شده است.

وی افزود: ما هیچ عامل غیرآموزش‌دیده نداریم، در قدم دوم دنبال تربیت مربی در رده‌های اجرایی برای استان‌ها هستیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: ما بِروز هستیم و کارها طبق برنامه پیش می‌رود، آقای وزیر کشور به حوزه‌هایی که همزمان انتخابات خبرگان نیز در 5 استان برگزار می‌شود، کار ابلاغ را انجام داده است.

عُرف  گفت: امیدوارم با این سطح آمادگی به‌سمت یک انتخاباتی برویم که هم شور و هم شعور در آن موج بزند.

وی با تأکید به این مطلب که باید همه مجریان قانون‌ را مدنظر قرار دهند، تصریح کرد: نتیجه این انتخابات ان‌شاءالله مجلس کارآمد باشد که بتواند در حوزه‌های کلان به وظایف خود عمل کند.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: اصلاح قانون انتخابات مجلس، قطعاً به این دور از انتخابات نمی‌رسد.

عرف: بر اساس برآوردهای صورت‌گرفته پیش‌بینی می‌شود 7 هزار نفر برای این دور از انتخابات مجلس ثبت‌نام خواهند کرد که از این تعداد
26 درصد اصلاح‌طلب
34 درصد اصولگرا
و 40 درصد مستقلین هستند این آمار تا پایان آبان ماه سال جاری بوده که فرمانداری‌ها انجام داده‌اند.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره تحقیقات محلی از ثبت‌نام کنندگان نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: نظر مراجع چهارگانه اولویت است ولی اگر موردی باشد که ضرورت باشد توسط معتمدین محلی هیئت اجرایی  سؤال میدانی هم صورت بگیرد همچنین مراجع چهارگانه هم اگر لازم باشد این کار را انجام می‌دهند که خیلی کم اتفاق می‌افتد.

درخصوص‌ احراز هویت افراد با شورای نگهبان در شعب به‌صورت الکترونیکی به جمع‌بندی رسیدیم همین هم در راستای الکترونیکی شدن انتخابات قدم خوبی است.

وی درباره تأمین امنیت انتخابات مجلس و اینکه آیا به‌دلیل حوادث اخیر، امنیت انتخابات تشدید خواهد شد، گفت: کنار ستاد انتخابات کشور، ستاد امنیت کشور با مسئولیت معاون امنیتی تشکیل می‌شود. یکی از وظایف آن ستاد همین تأمین امنیت انتخابات است. خب، در سنوات گذشته برخی حوزه‌ها سابقه ناامنی داشته که موارد کشته شدن هم وجود داشته، به‌هرحال سطح‌ رقابت‌ها در برخی حوزه‌ها تند و تیز می‌شود. قاعدتاً باید عوامل و ریشه‌ها را شناسایی کنیم و فرماندارانی‌ بگذاریم‌که باسابقه باشند.

عرف ادامه داد: حوادث اخیر‌ می‌تواند تأثیراتی بگذارد اما پیش‌بینی‌های تحرکات را خواهیم‌ کرد و اقدامات متناسب با آن صورت می‌گیرد. ما امروز  به 2 نکته امنیت و‌ انسجام نیاز داریم و باید همه در این جهت حرکت کنیم.

این خبر تکمیل می‌شود... .

                               

سیاسی     مجلس     دولت     ایران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :