موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151666 :کد

امریکا

مکزیک از اقدام مداخله‌جویانه ترامپ انتقاد کرد

  شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ — ۱۵:۵۸
تعداد بازدید : ۶۸   
 تحلیل ایران -مکزیک از اقدام مداخله‌جویانه ترامپ انتقاد کرد

رئیس‌جمهور مکزیک از اقدام ترامپ برای قرار دادن کارتل‌های مواد مخدر مکزیک در لیست گروه‌های تروریستی انتقاد کرد و گفت که مکزیک اجازه مداخله خارجی را نخواهد داد.

به گزارش  تحلیل ایران ، «آندرس مانوئل لوپز» رئیس جمهور مکزیک روز جمعه با اشاره به اعلام اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا برای قرار دادن کارتل‌های مواد مخدر مکزیک در لیست گروه‌های تروریستی، گفت که مکزیک بیش از یک قرن است که مورد تجاوز قرار نگرفته و اجازه مداخلات خارجی را نمی‌دهد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، رئیس‌جمهور مکزیک در یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به اشغال بخشی از بندر « وراکروز » توسط آمریکا در 105 سال گذشته، گفت: «از سال 1914 تاکنون مداخلات خارجی در مکزیک انجام نشده است و ما نمی‌توانیم آن را مجاز بدانیم.»

وی افزود: «بیگانگان مسلح نمی‌توانند در سرزمین ما مداخله کنند. آنچه که ما برای رسیدگی به جرایم سازمان‌یافته نیاز داریم همکاری‌های متقابل بیشتر  است نه عناصری که باعث خصومت یا ایجاد فاصله میان ما شوند.»

روز چهارشنبه رئیس‌جمهور آمریکا گفت که کارتل‌های مکزیکی مواد مخدر را در فهرست سازمان‌های تروریستی کشورش قرار خواهد داد. (جزئیات بیشتر)

 «دونالد ترامپ» ماه گذشته از کشته شدن چند شهروند آمریکایی به دلیل درگیری میان دو کارتل مواد مخدر در شمال مکزیک انتقاد کرده بود. 

                               

بین الملل     امریکا     اروپا     مکزیک        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :