موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/151667 :کد

امنیتی

رهبری‌های مقام معظم رهبری سیاست‌های آمریکا و اسرائیل را شکست داد

  شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ — ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : ۶۶   
 تحلیل ایران -رهبری‌های مقام معظم رهبری سیاست‌های آمریکا و اسرائیل را شکست داد

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: رهبری‌های رهبر انقلاب در مقابله با تروریست های تکفیری، بر سیاست‌های خبیثانه اسرائیل، آمریکا و نوکران منطقه ای آنها غلبه پیدا کرده است.

به گزارش  تحلیل ایران : سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در آئین  تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس که در محل ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور فرماندهان عالی نیروهای مسلح برگزار شد با اشاره به روند عهده دار شدن مسئولیت  پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، گفت: از عنایت مقام معظم رهبری که عهده دار شدن این مسئولیت را در راستای ادامه وظیفه و ماموریت دستیاری و مشاورت عالی فرماندهی معظم کل قوا توسط اینجانب و به پیشنهاد رئیس ستاد کل نیورهای مسلح  پذیرفتند صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: این کار را با انگیزه و علاقه و به خواست خدا با یک کار متعالی پس از چند ماه فکر، پذیرفتم. آشنایی من با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس مربوط به زمان قبل و شهید عالی مقام سوداگر و پس از آن می باشد و کمک های زیادی خصوصا در تدوین درس علوم و معارف دفاع مقدس  برای تمام دانشجویان مقطع کارشناسی در وزارت علوم و وزارت بهداشت  انجام دادم  و به لطف خدا درس آشنایی با دفاع مقدس در مقطع کارشناسی ارشد برای همه رشته ها تدوین و مصوب شد و هم اکنون امیدوار هستم با کمک فرماندهان قدیمی و شهیدان زنده نیروهای مسلح این پژوهشگاه را برابر تدابیر مقام معظم رهبری و تدابیر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به پیش ببریم.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان افول قدرت مستکبرین و ظالمین عالم، گفت: جریان هستی و نظام هستی در زمان حاضر به سمت غلبه مستضعفین و ملت‌های مستضعف بر ظالمین و مستکبرین حرکت می‌کند.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سر آغاز شکست مستکبرین و غلبه جبهه حق بر باطل در  مقیاس جهانی حاصل شده است و انقلاب کبیر اسلامی ایران به رهبری حضرت امام (ره) و تداوم آن به دست مقام معظم رهبری مسیر غلبه جبهه حق و جبهه مقاومت اسلامی به رهبری انقلاب اسلامی، بر نظام‌های مستکبر و ظالم دنیا را هموار کرده است و انتهای مسیر حق بشارت پیروزی است و ما در مسیر غلبه اسلام بر کفر و شرک جهانی قرار گرفته ایم و انقلاب اسلامی ایران تمام نظریه های نظریه پردازان انقلاب های گذشته را به چالش کشیده و بهم ریخته است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران  تمدن نوین اسلامی را ایجاد و تمدن نوین اسلامی، قطب قدرت جهان اسلام را در قرن حاضر شکل خواهد داد.

سرلشکر صفوی در تبین شاخص ها و تفاوت های انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های جهان، گفت:
وقتی انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب ها مقایسه می‌کنیم در کیفیت رهبری و ایدئولوژی و درصد مشارکت مردم و آرمان ها و بازتاب‌های بین المللی و دامنه تاثیر گذاری و نفوذ آن در جهان هیچ انقلابی را همتای انقلاب اسلامی ایران نمی بینیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل در ادامه به بیان ویژگی‌های دفاع مقدس ملت ایران پرداخت و گفت: دفاع مقدس ما نه در جنگ‌های صد سال گذشته دنیا همچون جنگ‌های جهانی و نه در جنگ‌های 500 سال گذشته ایران، نظیر و همتا ندارد و قابل قیاس با دیگر  جنگ ها نیست و این دفاع مقدس، شاکله‌ها و برتری‌ها و نبوغ و فرماندهی متمایز و متفاوتی با سایر جنگ‌ها داشت و تنها جنگی است که رهبر آن، رهبری شجاع و خردمند و مرجع مسلمین جهان  بود.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به رهبری رهبر معظم انقلاب و آثار آن در شکست سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی  ادامه داد: هم اکنون نیز رهبری رهبر انقلاب در صحنه ایران و عراق و سوریه و مقابله با تروریست های تکفیری بر سیاست‌های خبیثانه اسرائیل و صهیونیسم و آمریکا و نوکران منطقه‌ای آنها غلبه پیدا کرده است و همانگونه که دفاع مقدس مکتب مقاومت را بوجود آورد، مکتب مقاومت جبهه مقاومت را شکل داد و پیروزی‌های ملت‌ها در عراق و سوریه و لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است.

سرلشکر صفوی با اشاره به سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سطحی  راهبردی است.

وی افزود: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه دارد و مهم آن است که گذشته را به حال و حال را به آینده مرتبط بدانیم و وظیفه خودمان را بشناسیم.

سرلشکر صفوی با بیان رویکرد آینده این پژوهشگاه گفت: امیدواریم در این پژوهشگاه مسائل فراموش شده جنگ را که نیروهای مسلح به آن نپرداخته اند بپردازیم، سیاست و اقتصاد و جنگ و ارتباط بین آنها موضوع مهمی است و از سوی دیگر ارتباط بین جنگ و جامعه و بررسی موضوعات مرتبط با دفاع مقدس در اولویت فعالیت پژوهشی این پژوهشگاه قرار دارد.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم پیوند مناسبی بین مسائل گذشته و دفاع هشت ساله شجاعانه و مدبرانه و مظلومانه برای وضعیت حال و آینده برقرار کنیم.

                               

سیاسی     امنیتی     دفاعی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :