موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151696 :کد

اروپا

آنتونوف: واشنگتن مرکز دروغ‌پراکنی درباره روسیه است

  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ — ۱۰:۱۴
تعداد بازدید : ۴۹۱۵   
 تحلیل ایران -آنتونوف: واشنگتن مرکز دروغ‌پراکنی درباره روسیه است

سفیر روسیه در آمریکا گفت: واشنگتن به مرکز دروغ‌ پردازی درباره روسیه تبدیل شده و ۹۰ درصد از اطلاعات منتشره در مطبوعات آمریکایی درباره این کشور منفی است، در حالی‌که چنین رویکردی غیرواقع‌بینانه و حتی خطرنا

به گزارش تحلیل ایران ، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو نوشت: "آناتولی آنتونوف" سفیر روسیه در ایالات متحده معتقد است که تمرکز به روی دروغ‌پردازی درباره روسیه در واشنگتن، از هر جای دیگری بیشتر است. به گفته وی، پوشش خبری درباره روسیه در مطبوعات آمریکایی بشدت جنبه مغرضانه و غیرواقعی به خود گرفته است.

وی در نشست جوانان روس‌زبان در نیویورک گفت: «احتمالاً در هیچیک از پایتخت‌های جهان، به اندازه واشنگتن، بیشترن اطلاعات دروغ درباره روسیه و سیاست خارجی این کشور منتشر نمی‌شود. در نیمه نخست سال جاری در رسانه‌های معتبر آمریکایی از 12.5 هزار مطلبی که درباره روسیه منتشر شده، 90 درصد آنها منفی و تنها 2 درصد مثبت بوده است.    

آنتونوف سیاست  مبتنی بر اصل "بازدارندگی روسیه" را رویکردی غیر واقع‌بینانه و خطرناک ارزیابی کرده و افزود: «در فضای اطلاعاتی آمریکا غالباً شنیده می شود که روسیه،خطرناک ترین و غیرقابل پیش بینی‌ترین دشمن است که باید از هر راه ممکن مهار شود. بعید است بتوان چنین برخوردی را دور اندیشی نامید. این رویکرد غیرواقع بینانه و حتی برای نقش تعیین کننده دو کشور در جهان خطرناک است.»

این دیپلمات بلندپایه یادآور شد که چنین رویکرد یک جانبه‌ای تنها به روابط دو کشور آسیب می رساند، به همین دلیل روسیه باید به دنبال یک دیدگاه واقع بینانه و بی طرفانه نزد آمریکایی‌ها باشد.

آنتونوف افزود: «می‌خواهم تاکید کنم که در سیاست روسیه هیچ ضدیتی با  آمریکا وجود ندارد. ما تا جایی که طرف آمریکایی آمادگی داشته باشد، حاضر به همکاری سازنده با این کشور هستیم. آنچه ما به دنبال آن هستیم، روابطی همراه با احترام به منافع ما و گفت‌و‌گوهای صادقانه و برابر است.»

سفیر روسیه در ماه اکتبر گذشته نیز سیاستمداران آمریکایی را به داشتن تمایل برای در مقابل یکدیگر قرار دادن مردم آمریکا و روسیه متهم کرده بود.

علاوه بر این، سفارت روسیه در واشنگتن نیز در واکنش به اعلام وزارت امور خارجه آمریکا درباره تصویب اقدامات جدید درباره "عوامل خارجی" در شورای فدراسیون (سنای) روسیه، از دولت ایالات متحده خواست تا در امور داخلی روسیه دخالت نکند.

در مطلبی که در توییتر سفارت روسیه منتشر گردید، تاکید شده: «دولت فدراسیون روسیه از طرف آمریکایی می خواهد تا دخالت در امور داخلی این کشور را متوقف کند.»

سفارت روسیه همچنین یادآور شد: «از زمان بازداشت "ماریا بوتینا" (تبعه روس) به اتهام جاسوسی در آمریکا، هیچیک از شهروندان روسی ساکن ایالات متحده نمی‌تواند خود را در امنیت احساس کرده و از آزادی بیان برخوردار باشند.

لازم به ذکر است شورای فدراسیون (سنای) روسیه به تازگی تصویب قانونی را مورد تایید قرار داده که اجازه می‌دهد افرادی که از خارج تامین مالی شوند را "عوامل خارجی" بشناسد.

روز گذشته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور نگران تصویب قانون مربوط به عوامل خارجی در روسیه است و از مقامات مسکو انتظار می‌رود تا به تعهدات خود در تامین آزادی بیان پایبند باشند.

                               

بین الملل     واشنگتن     روسیه     اروپا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :