موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/151730 :کد

خروجی سد بسته می شود

خداحافظی با زاینده‌رود تا ۳ روز دیگر

  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ — ۱۳:۵۳
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -خداحافظی با زاینده‌رود تا ۳ روز دیگر

معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: طی تعهدی که با کشاورزان بوده است، قرار بود ۱۲۰ میلیون مترمکعب آب در زاینده‌رود برای کشت پاییزه جاری باشد که این میزان در روز ۱۳ آذر تمام می‌شود و خروجی

حسن ساسانی امروز در اصفهان، با اشاره وضعیت نهایی آب زاینده‌رود، اظهار داشت: میزان بارندگی‌های فصل آبی جاری از اول مهر تاکنون میزان 112 میلی‌متر بوده، در حالی که در سال گذشته، میزان بارندگی فضل آبی پاییز 375 میلی‌متر بوده است.

وی با اشاره به میزان بارندگی‌ها در دوره بلندمدت گفت: متوسط بلندمدت بارندگی‌ها 225 میلی‌متر بوده است که نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش داشته‌ایم.

معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای استان اصفهان، بابیان اینکه بارش‌های فصل آبی جاری نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، افزود: بارندگی‌های امسال نسبت به سال گذشته 70 درصد کاهش داشته است و با توجه به این کاهش بارندگی، حجم مخزن سد زاینده‌رود 315 میلیون مترمکعب شده است.

ساسانی با اشاره به زمان کاهش خروجی سد زاینده‌رود گفت: طی تعهدی که با کشاورزان بوده است، قرار بود 120 میلیون مترمکعب آب در رودخانه برای کشت پاییزه جاری باشد که این میزان تمام‌شده است و در روز 13 آذر و خروجی سد زاینده‌رود به‌طور کامل بسته خواهد شد.

معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای استان اصفهان، با اشاره به زمان بازگشایی دوباره دریچه‌های سد زاینده‌رود، خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش ذخیره سد زاینده‌رود، باز شدن دریچه‌های این سد بستگی به میزان بارش‌ها در فصل آبی جدید دارد.

                               

زاینده رود     اصفهان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :