موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151744 :کد

اسیا اقیانوسیه

پنتاگون: کاهش نیروها در افغانستان به توافق با طالبان وابسته نیست

  ﺳﻪشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ — ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۷۱   
 تحلیل ایران -پنتاگون: کاهش نیروها در افغانستان به توافق با طالبان وابسته نیست

وزیر دفاع آمریکا گفت که این کشور در نظر دارد نیروهایش را در افغانستان کاهش دهد و این موضوع "لزوماً" ارتباطی به توافق با طالبان ندارد.

به گزارش  تحلیل ایران ، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت که هرگونه کاهش نیروها در افغانستان "لزوماً" ارتباطی با ایجاد توافق با طالبان ندارد.

وزیر دفاع آمریکا در حالی این اظهارات را مطرح کرد که هفته گذشته دونالد ترامپ در سفر به افغانستان از احتمال کاهش نیروها خبر داد.

ترامپ گفته بود که به باور وی طالبان با برقراری آتش‌بس موافقت خواهد کرد.

اسپر در حالی که برای شرکت در نشست ناتو به عازم لندن بود، گفت که دولت ترامپ درباره کاهش احتمالی سطح نیروها در افغانستان مدتی است که در داخل و نیز با متحدانش در ناتو گفت‌وگو می‌کند.

وی اظهارداشت: مطمئنم می‌توانیم نیروهایمان را در افغانستان کاهش دهیم و با این حال تضمین کنیم که این کشور به پناهگاهی برای تروریست‌ها تبدیل نشود تا بتوانند آمریکا را هدف قرار دهند.

اسپر بدون بیان شمار مشخصی برای کاهش سطح نیروها گفت: متحدان ما نیز موافق هستند که می‌توانیم نیروهایمان را کاهش دهیم.

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کاهش نیروها به توافق با طالبان وابسته است، بدون ارائه توضیحات گفت: «نه لزوماً».در حال حاضر حدود 13 هزار نظامی آمریکایی در افغانستان حضور دارند. به گفته مقامات آمریکایی نیروهای این کشور را می‌توان به 8 هزار و 600 نظامی کاهش داد اما به ماموریت "مبارزه با تروریسم" و مشاوره، آموزش و کمک به نیروهای افغان آسیبی وارد نشود.

                               

بین الملل     پنتاگون     افغانستان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :