موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151804 :کد

اسیای غربی

درخواست واشنگتن از ۴ کشور عربی برای امضای توافق با رژیم صهیونیستی

  چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ — ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۶۹   
 تحلیل ایران -درخواست واشنگتن از ۴ کشور عربی برای امضای توافق با رژیم صهیونیستی

منابع صهیونیستی اعلام کردند که آمریکا از چهار کشور عربی، که با اسرائیل روابط دیپلماتیک ندارند، خواسته است درباره توافق جدید با این رژیم رایزنی کنند.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از رای الیوم، کانال 13 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد دولت آمریکا از چهار کشور عربی، یعنی امارات، بحرین، عمان و مغرب، که روابط دیپلماتیک با اسرائیل برقرار نمی‌کنند، خواسته است درخصوص امضای «معاهده عدم تجاوز میان خود و اسرائیل» رایزنی کنند.

این رسانه افزود کاخ سفید با سفرای 4 کشور مذکور برای دستیابی به توافقی جدید با اسرائیل، گفت‌وگو کرده است؛ توافقی که هسته مناسبی برای عادی‌سازی کامل با تل‌آویو باشد. به گزارش این منبع، دیپلمات‌ها- بدون واکنش نهایی- پاسخ دادند که آنها به سرعت پاسخ خواهند داد.

«باراک فید» تحلیلگر سیاسی در کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این‌باره تأکید کرد، کاخ سفید با نمایندگان اسرائیلی، عرب و آمریکایی در خصوص این موضوع صحبت کرده است. در این گفت‌وگوها این فرضیه مطرح شده است که «معاهده عدم تجاوز میان آنها و اسرائیل» به عنوان یک گام مقدماتی برای عادی‌سازی کامل است و جایگزین روابطی محرمانه می‌شود که - در برهه کنونی- میان آنها حاکم است و تاثیر آن نسبت به «معاهده صلح» یا برقراری روابط دیپلماتیک یا عادی‌سازی کامل کمتر است.

این تلویزیون صهیونیستی در ادامه به نقل از منابعی، که نام‌شان ذکر نشده است- افزود، «ویکتوریا کوات» معاون مشاور امنیت ملی ایالات متحده هفته گذشته با سفرای 4 کشور مذکور در واشنگتن دیدار کرد و این دعوت یا درخواست ویژه آمریکا درباره «معاهده عدم تجاوز» را به آنها مطرح کردند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز دوشنبه گزارش دادند که یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی و امنیتی این رژیم برای رایزنی در مورد حرکت به سمت عادی‌سازی روابط با برخی کشورهای عربی، وارد واشنگتن پایتخت آمریکا شده است.پیشتر نیز گزارش شده بود که کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به صورت پشت‌پرده در حال رایزنی با چند کشور عربی است تا با آنها «معاهده عدم تجاوز» امضا کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :