موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/151817 :کد

مجلس و دولت

جهانگیری: طرح‌های عظیم آبی و خاکی کشور از افتخارات نظام و دولت است

  چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ — ۱۴:۵۳
تعداد بازدید : ۷۴   
 تحلیل ایران -جهانگیری: طرح‌های عظیم آبی و خاکی کشور از افتخارات نظام و دولت است

معاون اول رئیس جمهور گفت: طرح‌های عظیم آبی و خاکی کشور از افتخارات نظام و دولت است که با موافقت مقام معظم رهبری و برداشت ۸ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی آغاز شد.

به گزارش  تحلیل ایران ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح‌های آبی و خاکی غرب کشور ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست وی برگزار شد، با بیان اینکه اجرای طرح‌های آبی و خاکی غرب کشور یکی از شاخص‌ترین کارهای دولت تدبیر و امید است که کمتر هم درباره آنها اطلاع‌رسانی شده است، گفت: طرح‌های عظیم آبی و خاکی کشور از افتخارات نظام و دولت است که با موافقت مقام معظم رهبری و برداشت 8 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی آغاز شد و باید همه تلاش خود را به کار گیریم تا این طرح‌ها تا حد امکان پیش از پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسند.

وی در این جلسه اظهار داشت: اجرای این طرح‌ها باید به صورت جامع پیگیری شود تا اگر سدی به بهره‌برداری رسید، شبکه‌های پایین دستی توزیع آب آن نیز آماده شده باشد. همچنین تلاش کنید تا تونل انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه نیز سریع‌تر به بهره‌برداری برسد چرا که تثبیت و احیای این دریاچه یکی از برنامه‌های مهم دولت بوده و هست.

در این جلسه که رئیس کل بانک مرکزی، وزیر نیرو و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه تلاش خود را می‌کنیم تا طرح هایی که 8 میلیارد دلار برای اجرای آنها از صندوق توسعه ملی برداشت شده است، برای تامین مبالغی اندک نیمه تمام باقی نمانند.

وزیر نیرو نیز در این جلسه خواستار تسریع در تامین منابع مالی این طرح‌ها شد و آمادگی این وزارتخانه را در بکارگیری تمامی امکانات برای به بهره‌برداری رساندن هر چه سریع‌تر طرح‌های آبی و خاکی غرب کشور اعلام کرد.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر نمایندگان دستگاه‌های ذیربط، مقرر شد سازمان برنامه و بودجه کشور برای تسریع در روند اجرای طرح‌های آبی و خاکی غرب کشور نسبت به تامین منابع مالی اقدام کند و نتیجه را گزارش نماید.

                               

سیاسی     مجلس     دولت     جهانگیری        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :