موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151828 :کد

اروپا

پوتین: مخالف نظامی کردن فضا هستیم

  پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ — ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۹۶   
 تحلیل ایران -پوتین: مخالف نظامی کردن فضا هستیم

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در واکنش به تصمیم اتخاذ شده در نشست سران ناتو و با اشاره به اهداف آمریکا برای استفاده از فضا به‌عنوان یک عرصه مناسب برای اقدامات نظامی، بر مخالفت مسکو با نظامی کردن فضا

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که آمریکا قصد دارد عملیات نظامی در فضای بیرونی زمین انجام دهد، در حالی که روسیه مخالف نظامی کردن فضا است.

پوتین روز چهارشنبه در ادامه سری نشست‌های خود با مقامات نظامی روسیه در سوچی یادآور شد: «کشورهای پیشرفته جهان فعالانه در حال توسعه سیستمهای فضایی مدرن برای استفاده نظامی و استفاده دوگانه هستند. ویژگی‌های فنی این سیستم‌های فضایی همواره در حال تکمیل و بهبود است.»

رئیس جمهوری روسیه گفت: «رهبران نظامی و سیاسی آمریکا عمداً و آشکارا فضای خارج از زمین را به عنوان یک عرصه مناسب برای اقدامات نظامی در نظر می گیرند. ایالات متحده به سرعت در حال ایجاد نیروهای فضایی برای حفظ برتری راهبردی این کشور است. در حالی که روسیه به طور پیوسته با هرگونه اقدام نظامی در فضای بیرونی زمین مخالفت کرده و می‌کند.»

وی در عین حال ضروری دانست که با توجه به شرایط کنونی و اقدامات کشورهای غربی، باید به تقویت گروه‌های ماهواره‌ای کشور در مدار زمین توجه خاص کرد.لازم به یادآوی است که روز گذشته رهبران کشورهای عضو ناتو در نشست خود در لندن، تصمیم برای شناختن فضا به عنوان یک عرصه برای فعالیت‌های عملیاتی را مورد تایید قرار دادند. البته "ینس استولتنبرگ" دبیرکل ناتو در پایان نشست سران لندن یادآور شد که پیمان آتلانتیک شمالی قصد دارد از فضا برای تامین ارتباطات و نظارت و نه برای استقرار تسلیحات نظامی استفاده کند.

                               

بین الملل     پوتین     اروپا     فضا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :