موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151891 :کد

اروپا

شایگو: روابط روسیه و ناتو تنها در حال بدتر شدن است

  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ — ۱۰:۳۱
تعداد بازدید : ۸۲   
 تحلیل ایران -شایگو: روابط روسیه و ناتو تنها در حال بدتر شدن است

وزیر دفاع روسیه معتقد است، با وجود آمادگی مسکو برای از سرگیری همکاری‌ها، اقدامات غیرسازنده کشورهای عضو ناتو که با هدایت آمریکا انجام می‌شود، باعث تخریب فضای امنیتی و تیرگی هرچه بیشتر روابط مسکو-بروکسل ش

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه شب گذشته در مصاحبه با برنامه «مسکو.کرملین.پوتین» از شبکه اول تلویزیون این کشور اعلام کرد که روابط روسیه با پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هر سال فقط بدتر می‌شود.

شایگو گفت: «شرکای ما در ناتو، طبیعتاً با هدایت ایالات متحده، از تعداد زیادی از توافقات انجام شده خارج شده‌اند و در همین رابطه فضای امنیتی باریک‌تر و باریک‌تر شده است.»   

وی افزود: «ما 5 سال قبل همکاری‌های مثبت و فعالی با مقامات بروکسل داشتیم. به نظر می رسید ما گزینه‌ها و فرصت‌ها برای پیشرفت در عرصه همکاری‌های دوجانبه داشتیم،  ولی متاسفانه این همکاری‌ها نه تنها متوقف شده، بلکه هر چه می گذرد روابط روسیه-ناتو هر سال بدتر شده و  بیشتر تخریب می‌شود.

وزیر دفاع روسیه یادآور شد: «با وجود این، مسکو آماده از سرگیری همکاریها با بروکسل است. درهای مذاکره از جانب ما همیشه باز است و ما آماده همکاری هستیم.»

در تاریخ سوم و چهارم دسامبر (12-13 آذر ماه) رهبران کشورهای عضو ناتو در پایان نشست سران خود در لندن، "اقدامات متجاوزانه" روسیه و تروریسم بینالمللی را اصلیترین تهدیدات برای امنیت این سازمان نامیدند.در بیانیه پایانی نشست سران لندن تاکید شد که کشورهای عضو ناتو به نشان دادن واکنش مناسب به استقرار موشک‌های برد متوسط و کوتاه‌تر از سوی روسیه که به عقیده آنها با نقض پیمان مربوط به نابودی این نوع موشک‌ها صورت گرفته و خطراتی را برای امنیت اورآتلانتیکی به وجود آورده، ادامه خواهند داد.

                               

بین الملل     روسیه     ناتو            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :