موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/151938 :کد

سیاست ایران

هنوز گزارشی درباره استیضاح زنگنه ازکمیسیون به هیأت رئیسه نرسیده

  چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ — ۱۶:۵۴
تعداد بازدید : ۷۴   
 تحلیل ایران -هنوز گزارشی درباره استیضاح زنگنه ازکمیسیون به هیأت رئیسه نرسیده

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هنوز گزارشی درباره استیضاح وزیر نفت از کمیسیون انرژی به هیأت رئیسه نرسیده و در صورت ارائه گزارش به هیأت رئیسه چنانچه تعداد امضاها از حدنصاب کمتر نشده باشد، استیضاح در هفته آینده

علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ، گفت: در حال حاضر سه استیضاح به صورت رسمی در مجلس در جریان است، استیضاح وزیر نفت، استیضاح وزیر آموزش و پروش و استیضاح وزیر کشور.

وی افزود: جلسات بررسی استیضاح در کمیسیون‌های تخصصی مربوطه در مورد هر سه وزیر در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برگزار شده و اگر چه استیضاح‌کنندگان به ویژه درباره آقای زنگنه در مصاحبه‌های خود اعلام کردند که از پاسخ وزیر در کمیسیون قانع نشدند، اما گزارش رسمی آن از کمیسیون مربوطه به هیأت رئیسه واصل نشده است. 

نماینده مردم ساری در مجلس اظهار داشت: نه در مورد استیضاح آقای زنگنه بلکه در مورد استیضاح وزرای آموزش و پرورش و کشور هم گزارش کمیسیون‌های آموزش و شوراها به هیأت رئیسه واصل نشده است.

وی افزود: با ارائه گزارش کمیسیون‌های تخصصی، کمیسیون انرژی درباره وزیر نفت، کمیسیون آموزش در مورد وزیر آموزش و پرورش و کمیسیون شوراها در مورد وزیر کشور به هیأت رئیسه چنانچه تعداد امضاها از حدنصاب که 10 امضاست کمتر نشده باشد، طرح استیضاح هفته آینده اعلام وصول خواهد شد و چنانچه تعداد امضاها به کمتر از 10 عدد رسیده باشد، طرح بایگانی می‌شود. 

                               

سیاسی     مجلس     زنگنه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :