موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/151956 :کد

اروپا

روسیه: مذاکرات لاوروف با ترامپ و پامپئو "واقع‌‌بینانه و سازنده" بود

  پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ — ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۹۶   
 تحلیل ایران -روسیه: مذاکرات لاوروف با ترامپ و پامپئو "واقع‌‌بینانه و سازنده" بود

سخنگوی وزارت خارجه روسیه، مذاکرات "سرگئی لاوروف" با رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا را "واقع‌‌بینانه و سازنده" ارزیابی کرده و گفت: مسائل امنیتی، خلع سلاح، ثبات راهبردی، سوریه، اوکراین، ایران و کره شمالی

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه شب گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد، مذاکرات "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه این کشور با "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری و "مایک پامپئو" وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن، "واقع‌ بینانه و سازنده" بود.

زاخارووا گفت: «موضوعات مورد مذاکره تنها یک بحث فلسفی جهانی نبود، بلکه موارد بسیار مشخصی از مسائل بین المللی که دو طرف درباره آنها گفت‌وگو می‌کنند، از جمله سوریه ، افغانستان و غیره ... مورد بررسی قرار گرفت.

این دیپلمات با اشاره به اینکه مسائل امنیتی، خلع سلاح و ثبات راهبردی در این مذاکرات مطرح گردید، تأکید کرد: «این یک گفت‌وگوی بسیار واقع بینانه و سازنده بود.»

وزیرخارجه روسیه در 10 دسامبر(19 آذر ماه) برای یک سفر کاری به ایالات متحده عزیمت کرد و در پایان این سفر اعلام کرد که دیدار وی با رئیس جمهوری آمریکا در فضایی همراه با درکمتقابل انجام شده و در جریان مذاکرات، روابط اقتصادی دو کشور، مسائل پیرامون ایران، کره شمالی، پیمان نابودی موشک‌هایدارای برد کوتاه و متوس، کنترل تسلیحات هسته‌ای و اتهامات علیه روسیه مبنی بر مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

زاخارووا در پاسخ به سئوال دیگری در این مصاحبه یادآور شد بدون تردید لحن مذاکرات طرف اوکراینی در چارچوب در نشست سران "گروه نرماندی" در پاریس تغییر کرده و شیوه رفتار مذاکره کنندگان از کی‌یف بیش از پیش واقع بینانه شده بود. به عقیده وی، برای حل و فصل مشکلات در سطح جهان، مطمئناً هیچ راهی جز برخورد واقع بینانه با مسائل وجود ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود، نتیجه نشست سران "گروه نرماندی" در پاریس در سفر سرگئی لاوروف به واشنگتن، البته به ابتکارعمل طرف آمریکایی مورد بررسی قرار گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :